Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes kivenni a laptop...

Érdemes kivenni a laptop aksiját, ha sokáig használom töltőről?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az aksi helyén nincs védőfedél, így akkumulátor nélküli használat esetén tuti, hogy por menne a gépembe, viszont azt olvastam több helyen, hogy árt az aksinak, ha közben hálózatra van kapcsolva 100%-os feltöltés mellett, valamilyen "csepptöltés" miatt, ha nem tévedek. Ebben mennyi az igazság? Hogyan használjam a laptopomat, hogy ne ártsak neki? (Néhány napja vettem)

2016. ápr. 17. 23:10
 1/6 A kérdező kommentje:
És mi az oka annak, hogy miután teljesen feltöltöttem és kihúzom a töltőt, 96-97%-t ír, utána pedig ismét csatlakoztatom és azt írja ki, hogy 100% maradt? Ez most mi lenne?
2016. ápr. 17. 23:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos laptopja válogatja, sajnos van olyan gyártó aki valóban engedi rommá tölteni az akumlátort azaz 100 lemerül 99% ra már tölti is vissza 100 ra. Na ez gyilkolja. De normális gyártó úgy kalibrálja, hogy ezt kikerülje, csupán szinten tartja. Pl HP gépem mindig 96-97% körülig tölti, lenovo thinkpad gépemben pedig én saját kezemmel állíthatom be, hogy csak 80% ig töltheti. Ha tényleg nem használod akkor nyugodtan vedd ki, ideális ha 60-70% on elrakod, havonta egyszer egy napra azért rakd be a gépbe, hogy "formában" legyen.


Szerintem csak mérési hiba amit írtál.

2016. ápr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És akkor nem gáz, ha az aksinak nincs fedlapja? A por nem fogja tönkretenni a gépet?
2016. ápr. 17. 23:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem venném ki. Átlag 2-3 évet él a fiókban és a gépben is, akkor inkább legyen a gépben mint szünetmentes tápegység
2016. ápr. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
-nem kell vele bohóckodni,nem kell ki-be pakolgatni,bent van azt jónapot....
2016. ápr. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen ez is igaz amit az előző írt, ha kiveszed is romlik a szavatossága. Igen lehet 1-2 évvel tovább bírja, na meg ha rendesen megcsinálta a gyártó akkor több évet is ki kell bírnia. A por nem gyilkol. 600 másik útvonalon befog menni a gépedbe. Csak nézd meg az oldalán és az alján a nagy szellőző nyílásokat, ott annyi megy be amennyit nem szégyell. Évente érdemes is lesz kitakarítani.
2016. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!