Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Világit az egér kikapcsolt...

Ricsi59 kérdése:

Világit az egér kikapcsolt állapotban nem tudom hogy tudnám áramtalanitani? (bios power managmentet már próbáltam) Alaplap:Gigabyte 78LMT-USB3 Egér: Jizz architekt Köszönöm a tippeket

Figyelt kérdés

2016. ápr. 24. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem asus maximus 7 hero alaplapnál ugyan úgy világít és én se tudom kikapcsolni.

Ha zavar, takard le vagy rakd úgy, hogy ne láss rá éjszaka XD Én is azt csinálom mert a fejes meg az egér LED-je mint a jelzőfény, kiégeti a retinádat a sötétben.

2016. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát pedig a BIOS-ban kéne lenni valami USB power beállításnak.


Egyébként pedig dughatod a gépet (és tartozékait) kapcsolós hosszabbítóba, és amikor nem használod, kikapcsolod.

2016. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hominida ***** válasza:

A kapcsolós hosszabbítókból az ócskábbak pillanat alatt szétdurranthatják az érzékeny elektronikákat. Ha már nincs jobb megoldás, akkor a gép és az elosztó közé tegyél egy túlfeszültségvédőt, bár csodát az sem tud. Ha a gép tápegységén van kapcsoló, akkor inkább azt használd.


A BIOS-ban azt a pontot keresd, hogy maradjon-e áram alatt az USB csatlakozó a gép kikapcsolása után, azért, hogy ketyeréket lehessen tölteni róla. Ne maradjon, és akkor az egér is aludni fog éjszaka.

2016. ápr. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon sokat próbáltam de nem igazán jártam sikerrel :-S
2016. jún. 29. 06:43
 5/6 Hominida ***** válasza:

BIOS Setup, Power Management, ACPI Suspend Type: S3, USB Wake Up from S3: Disabled, PME Event Wake Up: Disabled, Power On By Mouse: Disabled. Mellékesen a Soft-off by Power button-t javaslom a Delay 4 sec-re, próbaképp, de ha a sima megnyomására netán a gép ventilátora végül nem áll le, akkor felejtsd el.


Ha ezek nem segítenek, akkor az áramtalanítás még szóba jöhet, de akkor a tápon levő kapcsolóval.

2016. jún. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Raini Dash válasza:
Bios->Power Management-> Erp enabled
2018. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!