Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megvalósítható-e technikailag,...

Megvalósítható-e technikailag, hogy egy képernyőn olyan felbontás jelenjen meg, ami nem tölti ki az egész képernyőt?

Figyelt kérdés

Adott egy laptop képernyője. Az alapértelmezett felbontás: 1280×800. Ezt szeretném módosítani 1250×800-ra úgy, hogy ez nem kinyújtva, hanem balra igazítva jelenik meg. Azaz jobb oldalt marad egy 30px széles sáv (feketén, kihasználatlanul).


Kép: [link]


Kérdés, hogy megvalósítható-e ez valahogy szoftveresen?


A válaszokat előre is köszönöm.



2016. máj. 1. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, régen használtunk ilyen hekkelésekre egy powerstrip nevű programot, próbálkozz azzal.
2016. máj. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Kipróbáltam, de nem használ. A megjelenítő nem támogatja az ilyesmit (legalábbis a program szerint). A haladó beállítások gomb is inaktív. Próbáltam csak a felbontást kisebbre állítani és az ini fájlos bohóckodást, de azon kívül, hogy villan néhányat rendszer betöltéskor, mást nem tapasztaltam.


Tovább gondoltam a dolgot. Nekem az is jó lenne, aha nem a képernyőt buherálná a program, csak Windows-nak mondaná meg, hogy "Hé, Te most ennyit használsz és kész". :)


Tudsz/tudtok ilyesmi programról?

2016. máj. 2. 00:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Némely driver tud hasonlót.
2016. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Képernyőtől függ szerintem, nekem volt olyan monitorom, amin minden trükk nélkül, simán meg lehetett volna csinálni. Ilyenkor a Windowst kisebb felbontásra állítod, és a monitor menüjében elviszed balra a képet - ugyanis alapértelmezés szerint, ha a szükséges felbontásnál kisebb jelet kap, mindig középre helyezi a képet, tehát mindkét oldalt látható fekete csík.


Nekem legalábbis eddig még mindig így működött, hogy a te képernyőd miért nem engedi, arról lövésem nincs.

2016. máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

és az a 30px az teljesen kihasználatlan marad?


ezt találtam

[link]

2016. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5: Igen! A kijelző jobb 30px-e "halott". Függőleges csíkok jelennek meg. (Bekapcsoláskor világos, később besötétülnek). :D Javíttatni már nem akarom (régi laptop). De még erre-arra jó, így ezért gondoltam, hogy hát ha valamivel megoldható a jobb oldali 30px "nem használása".


Köszönöm a Te segítségedet is! Megnéztem a linket, sajnos nem segített. Közben látom, hogy nem is írtam, hogy milyen hardverről van szó. Egy integrált Intel grafikus kártyáról van szó. Úgy látom, hogy ez a "videókártya" nem támogatja az ilyesmit. :(


Jelenleg egy kis programot használok, ami a DesktopCoral névre hallgat. Egy üres kis dock-olható téglalap, ami "arrébb tolja a dolgokat". Az asztali ikonok és a teljes méretre állított ablakok is igazodnak ehhez. :) Viszont a tálcát és a teljes képernyős videókat (YouTube, VLC, ...) ez nem hatja meg. :D


Szerintem kell lennie, olyan programnak, ami az említett programnál egy picit többet tud és a tálcát is képes kényszeríteni a kisebb szélességre és akár a teljes képernyős videóknál is közbeszól, hogy "hé, neked 30px-el kevesebb helyed van ;)". Ilyesmit keresek (nem a képernyőt akarom "buherálni", csak Windows-t), de úgy látom, hogy nem nagyon lesz ilyen...


#: MINDEN EDDIGI VÁLASZOLÓNAK KÖSZÖNÖM A VÁLASZÁT! :)

2016. máj. 23. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!