Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép felújítás?

Számítógép felújítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyjából 3 éve vettem egy számítógépet, amit 'ti' segítettetek összerakni, megtalálni a megfelelő alkatrészeket, hála nektek sokat tanultam a hardverekről, bár még most sem mondanám magamat hozzáértőnek, de legalább valamicskét értek a dologból.


A lényeg:

Szeretném felújítani a gépet, kissé 'modernizálni', szerintetek mit lenne érdemes fejleszteni, lecserélni és mire? Mivel csak vizsgaidőszak után tudnék ezzel komolyabban foglalkozni (...) titeket kérdezlek róla.


Jelenlegi konfig:

Fx8320 + arctic freezer 13

HD7870 2gb

fsp raider 550W

asus m5a97 le

kingston 8gb (ddr3/1333mhz) (ezt biztosan akarom bővíteni)


+ssd, hdd-k és egy elite knight 350 ház


Szerintetek mit érdemes lecserélni ebből?


(Budget nem fix, de 200 alatt szeretném tartani)


2016. máj. 15. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

200 alatt már komplett új gépet is vehetsz. Építhetnél intel buildre 1151, meg egy vga.


Új kártyád van, meg erősebb géped, ram maradhat meg vehestz még hozzá. Én a helyedben alaposan átgondolnám az inteles gépet

2016. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
ez egy jó gép,ne költs rá egy fillért se.ha nem elég a teljesítmény akkor inkább intelre kéne átállni,ezt a gépet meg eladni.
2016. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Intelen gondolkodtam én is, de itt a kérdés pont az, hogy mit ajánlotok...

Addig stimmt, hogy váltani szeretnék, de a MIRE a kérdés!

2016. máj. 15. 17:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem váltanék semmire. Ha nagyon fejleszeni szeretnél valamit, a tápot cseréld le. Nem azért, mert ez rossz, csak van jobb minőségű. Viszont, ha nagyobb fejlesztést szeretnél akkor ezt teheted esetleg:


eladsz mindent, videokártyán, ssd-n, hdd-n, gépházon kívül.

Így lesz kb 280 ezred.


Veszel egy Intel i5 6500-at (vagy 6600k-t, ha overclockolni szeretnél),

8 gb ddr4 ramot,

b150 lapot (z170, ha 6600k-t választod),

egy jobb minőségű tápot (oc-hoz pl. a Corsair RMX 550W nagyon jó, de sok más jó lehetőség van)

Összerakod, és örülsz, hogy van +10 fps-ed. Majd ha kijönnek az új videokártyák (Polaris és Pascal) választasz belőlük, és a 7870-et lecseréled.

2016. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. máj. 15. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!