Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rendben van a konfig így?

Rendben van a konfig így?

Figyelt kérdés

Nyáron venni szeretnék gépet meg perifériákat is. Ezeket néztem ki. :) Rendben van ez így?


Processor: Intel Core i7 6700 3.4Ghz

VGA: GTX 1080

RAM: Kingston HyperX 2x8GB DDR4 2133Mhz Fury Black

Motherboard: MSI H170M Gaming M3

Case: NZXT S340 Black&Red Edition

PSU: FSP Hyper M 600W

SSD: Kingston HyperX Savage 120GB SATA3 SHSS37A/120G

HDD: Western Digital 1TB WD10EZEX

CPU Cooler: Cooler Master Hyper 212X

Mouse: Steelseries Rival 300 Fade CS:GO Edition

Mousepad: Xtrfy Ninjas in Pyjamas Italian Style M

Headset: Logitech G633

Keyboard: Razer Blackwidow Ultimate

Monitor: Asus MG279Q



2016. máj. 25. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan alaplapra ilyen konfigurációval nincs szükséged, a ház vízhűtésre van kitalálva, léghűtéshez van jobb is. Tápegység túl magas teljesítményű de túl alacsony minőségű, Kingston 120GB ramokban nem szerepel túl jól és a legtöbb konkurens lenyomja. HDD legyen EFRX, sokkal megbízhatóbb. Nem húzható processzorra ne légáramlásra optimalizált hűtőt vegyél. Egér túl van árazva a speciális kiadás miatt, gamer headsetet nem veszünk soha. Freesync monitort akarsz venni nvidia gpuhoz, ráadásul ide azért kell SLI, hogy 144Hz-n meglegyen a WQHD. Meg ha már "CS:GO edition", feltételezem, hogy cs:gora használod. Akkor az egész rendszer overkill.


Nem tartom arányos konfigurációnak.

2016. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én sose voltam oda az mATX alaplapokért, de ha neked az kell hajrá.


Tápból valami jobb kéne, ha már ennyit költesz a gépre, be quiet pure/straight power, seasonic, xfx core, EVGA superNOVA, corsair cx/rm, stb. Amúgy is nevetségesen nagy a konfighoz, 400 watt is elég, max 450.


Külön hűtő nem kell a procira, mert nem tuningos, de ha már mindenképp külön hűtőt akarsz akkor arctic freezer 13, alpenföhn brocken, be quiet dark rock széria, vagy valami tisztesebb. Sokat számít a paszta is, én pl thermal grizzly kryonaut-ot szoktam kenni a procik alá, akár tuning akár nem.


Egér ízlés kérdése, én inkább logitech-eset vennék, de ezt neked kell érezned melyik lesz a jobb.


fejhallgatónak:

Sennheiser PC 323D

SteelSeries Siberia X300


billentyűzet:

Én 2000 ft-os egér + bill kombóból használom a bill-t, Starcraft 2 is röhögve megy vele, pedig ott gyakran 3-4 gomb van egyszerre lenyomva. Kicsit parasztvakítás jellegű, de ha neked mindenképp mechanikus kell, akkor hajrá.


Monitor ok.

2016. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na ,hogy elmagyarázzam,hogy miért választottam ezeket a cuccokat.Kinézett miatt van az alaplap és a hűtő meg a gépház is. :) Tápról csak jót olvastam eddig. Savage is teljesen jó SSD. Nem csak CS:GO-ra veszem a gépet. hanem pl. 2K Witcher 3-hoz is tökéletes ahogy láttam a teszteket a GTX 1080-ról. És nem érdekel a freesync. IPS 144hz-es monitort kerestem. Ez volt a legolcsóbb azok között. Mivel most hiány szakmán vagyok úgy gyűlt össze a pénz 1 év alatt + munkákkal. Ezután jó 4 évig biztosan nem tudok majd gépet venni. És ha már költök gépre nézzen már ki valahogy. :D Logitech G633 kivételesen jó füles. Nézz róla teszteket. Egér nem túlárazott szerintem. Na ezért választom majd ezeket a cuccokat. :)
2016. máj. 25. 15:03
 4/7 A kérdező kommentje:
De amúgy minden válaszra megy a zöld. :D
2016. máj. 25. 15:06
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem hiszem, hogy jó oldalon olvasol jót a tápegységekről. az Savage tényleg jó, csak pont nem a 120GB darab. A monitor azért került szóba, mert a konfiguráció nem alkalmas arra, hogy később SLI-ba kösd, de pl Witcher 3 (és minden más AAA) nem fog 144fpssel futni, ilyen felbontáson meg főleg enm,.


Nagyon merész dolog egy marketingfülesről azt mondani, hogy kivételesen jó és hidd el, elég teszt és tapasztalat (ezek szerint több információ is) van a hátam mögött ahhoz, hogy el tudjam mondani, hogy mi a jó és mi a nem.

2016. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak a CS:GO-nak kell 144 fps fölött mennie. :) Withcer elég nekem 70-75 fps-el is. :) Hidd el a Logitech G633 jó füles. :) Próbáltam már ahogy az egeret is. Amúgy ha nem lenne tapasztalatom ezekkel a perifériákkal akkor persze nem ezt venném. :)
2016. máj. 25. 15:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak kérdés az, hogy van-e összehasonlítási alapod, mondjuk egy ATH-M40x-el? Mert bizonyos szempontból egy 5 ezres füles vagy egy 100 forintos fülbevaló is jó.
2016. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!