Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cooler Master b600 v2 tipusu...

Cooler Master b600 v2 tipusu tápegységem, teljesen biztonságosan elbírna egy gtx 970-et?

Figyelt kérdés

A gépem többi része:

asus alaplap, i5 2500k proci, 2db 1tb vinyó,64gb ssd, 4*4gb 1866mhz ram, 3db 12cm venti.

Eddig gtx 750 ti-m volt, de most módom lenne lecserélni gtx 970-re.

A tápot cserélni nem szeretném, tehát, nem az lenne a kérdésem milyen táp kellene ehhez, hanem hogy a megadott dolgokat a jelenlegi "cm b600 v2" tápom biztonságosan elvinné e?! Amennyiben nem ajánlatos a tápomhoz a fent említett videókártya, akkor marad a 750 ti! Nem fér bele a keretembe a tápot is lecserélni!

Az említett táp 3 hónapos, a konfigomat hibátlanul ellátta eddig, csak tudom, hogy az új kártya tápigénye jóval magasabb lenne, mint a mostani karimé.



2016. jún. 3. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, a B600 egy biztonságos, irodai szintű biztonsággal rendelkező tápegység.
2016. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
éppenséggel el vinné simán ... mi az a gagyi 145w fogyasztás ? Még 1 fsp hexa 400 is bőven elég alá..
2016. jún. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egyèbkènt nagyon mellè nyúltam ezzel a táppal?

Nézegettem, hogy cwt gpk beles..a kondi is kínai szerintem. Viszont elég halk és nem melegszik.

Azt viszont nem tudom, hogy a 12 voltos àga 1 vagy 2 szàlas.. nem tudja valaki esetleg ezt megmondani nekem?

2016. jún. 4. 11:53
 4/13 A kérdező kommentje:

18k ft volt 3 hónapja, nem találtam ennyiért màs alternatívát!

Védelemmel tele van az biztos! Viszont az élettartama aggasztó a kínai kondik miatt! Remélem nem viszi az egész gépet ha egyszer kimúlik!

2016. jún. 4. 11:56
 5/13 anonim ***** válasza:
annyira azért nem nyúltál vele mellé gtx 980 -at is simán el bírná viszont egy r9 390 -et lehet nem tennék mellé mert akkor meghalna rövid időn belül . Amúgy a tápod 1x12V ágas és nem " szálas " 552 wattot tud le adni 42A mellet ami nem rossz de nyilván az áráért lett volna jobb is a lényeg simán mehet mellé a kártya tunningolhatsz is nem fog neki megkottyani .
2016. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kondiknak egyébként csak az élettartamhoz van közük, vagy a védelemben is szerepe van?

Ezt úgy érzem, hogyha elpukkanna a táp tönkre tenné a gépet a gyenge kondik miatt, vagy nincs szerepe ebben?

2016. jún. 4. 12:08
 7/13 anonim ***** válasza:
a kondiknak sok mindenben szerepe van részben abban is amit írtál illetve úgy tervezik hogy bírja azt a feszültséget ami átmegy rajta. De hidd el ha 450w alatt marad a gép összfogyasztása akkor gond nem lehet és 1 gpu -s nv intel párosításnál ezt nem is igazán lehet túl lépni illetve elérni is nehéz !
2016. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

CWT egy nagyon, az egyik legnagyobb vállalat, ezért nem lehet őket úgy megítélni, hogy "jó vagy rossz tápokat csinálnak", mert ez így nem igaz. Rengeteg rendelést kapnak, hogy különböző cégek designját szereljék össze. Általában szarokat kapnak (mert az olcsó szarra van nagyobb igény), de vannak olyan CWT oem szériák is, mint a Corsair HXi, vagy a Thermaltake Toughpower DPS G, stb amik hát, nem igazán összehasonlíthatóak egyetlen belépőszinttű táppal sem.


A probléma a CM B szériával inkább a CapXon and Junfu kondenzátorválasztás, a rossz minőségű ventilátor, a gyenge feszültségszabályozás és a rosszul kalibrált védelem - ez nem a CWT-től függ egyébként, hanem a Cooler Mastertől. Ha a CWT designból ki akarnak vágni minden normális alkatrészt költségspórolás céljából, akkor megtehetik (ahogy például ahogy az FSP kivágott minden értékelhető japán dolgot az aurumból és eladta raiderként, mert úgy több pénz folyt be).

Most például elég sok téveszme kering a tápegységekkel kapcsolatban, például az oem szerepét nem ismerjük. Vagy például mindenki azt hiszi, hogy az egy darab 12V ág a megbízhatóbb, pedig pont a sokfelé osztott ág az, ami szigorúbb védelemmel van ellátva jellegéből adódóan.


Ettől függetlenül ezek a hiányosságok csak a táp élettartamára vannak hatással, az ATX szabványt teljesíti, úgyhogy otthoni használatra biztonságosnak mondható és nem kell lecserélned. 2500k + GTX970 kombinációval pedig maximum csapdosni fogod a 300W összfogyasztást, úgyhogy még közelében sem vagy a maximális terhelésnek sem. Maximum egy idő után marha hangos lesz vagy elromlik. De hát nem is vártad el, hogy egy tízezres tápegység 20 évig bírja, nemde?

2016. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18 ezer XD
2016. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos annyiért vettem :D Ha most vennék tuti seasonic s12 620w vagy antec hcg 520-at vennék 20-22k ft most árukeresőn mind a kettő.
2016. jún. 4. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!