Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom megnézni, hogy a...

Hogyan tudom megnézni, hogy a processzorom energiatakarékos-e?

Figyelt kérdés
Vettem kb. 2 hónapja egy Intel Xeon X3360-as processzort a Dell Optiplex 780-as számítógépembe. Az utóbbi időbe hatalmas villanyszámlát termelt a gép. Hogyan tudom megnézni, hogy a proci mennyi áramot fogyaszt, vagy akár az egész gép?

2016. júl. 4. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a procinak a tdp.-je 95 W. ami azt jelenti, hogy maximális terhelésen ennyit fogyaszt, ami korántsem tekinthető energiatakarékosnak. Viszont ahhoz nagyon kevés, hogy ahogy írod hatalmas villanyszámlát csináljon. Máshol keresd a fogyasztást !
2016. júl. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ellenőriztük itthon a villanyórát és nagyon pörgeti a számítógép. A nagyszüleimnél az összes háztartási gép esetén pörög ennyire (fagyasztóládák, hűtők, stb.) Amint kikapcsoltam a gépet a villanyóra teljesen lelassult. Ezek szerint ha nem tévedek nagyon is nem energiatakarékos.
2016. júl. 4. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:

A legszélsőségesebb esetben sem fogyaszt többet mint 400 Watt.

Egy mikró akár 900 W-ot is lehet. Egy fűnyíró 1200. Ezek valóban pörgetik a vekkert.

Szerintem valamit nagyon benéztél.

2016. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért jo lenne tudni, mekkora az a "hatalmas" villanyszámla, és naponta mennyit megy a gép.
2016. júl. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Reggeltől estig megy.
2016. júl. 4. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!