Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok ajánlani kis fogyaszt...

Tudnátok ajánlani kis fogyasztású PC-t?

Figyelt kérdés

Ami kellene: Alaplap, CPU, RAM, ház, esetleg monitor.

Ami jelenleg van:

VGA: HD6670 1GB GDDR5

Táp: Hipro 480W, elvileg ez még a normálisabb fajtából, 2011-ben vettem (ezt lentebb még megtárgyalhatjuk)

HDD: 2 500GB-os SATA II (WD és Samsung)

Perifériák vannak, bár nem tudom mennyire költséghatékony a monitorom, ami egy Hanns G 22" Full HD, csak D-Sub csatlakozóval.

Van néhány 12cm-es ventilátorom is, azok mennyire kellenek az új gépházba?

Elképzelésem:

Alaplap: Asus H110M-A

CPU: Celeron G3900

RAM: 8GB HyperX 2133 DDR4

Ház: valamilyen Zalman

Monitor: lehetőleg keveset fogyasztó, csatlakozókban valamivel modernebb, mint egy D-Subos monitor.

Árkategória: budget

Később fejleszteném a gépet, szinte minden alkatrészét, emiatt veszek csak Celeront és hagyom meg a régi VGA-t.

Elképzelés: i3 (lehet csak Kaby Lake), illetve valamilyen alacsony fogyasztású VGA (pl. 750 Ti).

Valamint RAM-ból a jövőre való tekintettel érdemesebb 2400-ast venni (Kaby Lake miatt)?

A hardvereket a lehető legolcsóbb helyekről venném, illetve LeC-től.



2016. júl. 17. 19:03
 1/5 A kérdező kommentje:

A cuccok lehetnek használtak is.

Valamint én inkább az nVidia felé hajlok, de meggyőzhettem az AMD-ről is. Nekem fontosak az olyan dolgok, mint pl. a ShadowPlay. Van az AMD-nél minden olyan feature és program, mint az nVidiánál?

2016. júl. 17. 19:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan mi a kérdés? Hiszen megválaszoltad saját magadnak.

Asrock H110M-HDV olcsóbb, de nem rosszabb.

Simán mehet a 2400as ram is, nem szokott sokkal drágább lenni, néha olcsóbb is.

G3900 jó választás, de nem játszani. Ahhoz kell az i3-6100.

Monitorral ha elégedett vagy, nem mindegy, milyen a csatlakozója? (5E-ért megveszem + posta, ha mégis cserélnéd.) Inkább i3-ra költs most.

2016. júl. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A két lap ugyanazt tudja? ASRock-ról több rosszat hallottam. Az újabb lapjai már jobbak?

Azért kéne Celeron, hogy a lehető legkisebb veszteséggel tudjak váltani i5-re. Egyáltalán nem tudnék játszani Celeronnal? Még egy kb. 750 Ti szintű VGA mellett sem? Jelenleg csak Blizzard játékokkal játszom, azoknak nincs nagy gépigényük, a HD4600 IGP-s laptopommal mindegyik működik, igaz csak lowon.

A monitor nem rossz, de már nem mai darab, ezért kéne egy modernebb, költséghatékonyabb.

2016. júl. 17. 23:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Neked az asrock tűnik rossznak, nekem meg az asus lapjaim szartak be. Ettől még nem jobb egyik a másiknál, nem lehet levonni nagy következtetéseket. 3 év gari van rájuk, szóval nem kell aggódni. Nem rosszabb az asrock, talán jobb is.


Celeron 2 magos/2 szálas. Régi játékokhoz nagyon jó lehet, de nekem pl. egy crysis3 miatt kellett procit cserélnem 4 szálasra, mert akadozott gtx7501gb melett.


Egy 750Ti jó kártya és ha a játék olyan, nem árt a 4szálas proci. Az i3 egyébként teljesen jó erre a célre, ne idegenkedj tőle. Kb. fél úton van árban (34k) egy i5-6400 (52k) és egy celeron (13k) között.


Mondom megveszem a monitorod :).

2016. júl. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

amúgy ez akkor f szság, hogy "nekem tönkrement az asrock lapom, ezért te se vegyél asrockot, fúj asrock"


emberek, fogjuk már fel, hogy hibás darabok MINDEN gyártónál lesznek. tökmindegy, hogy asrock, asus, giga, msi. lesz és kész. erre való a gari, visszaviszed kicserélik.


nekem volt már giga lapom, asus lapom most egy asrock van és egyik sem ment tönkre. DE! (ezthallgasd) volt egy nvidia kártyám, nagyon régen, nem is értettem hozzá akkor még, szóval csak annyit tudok hogy nvidia, és meghalt. úgyhogy fúj nvidia. soha senki ingyen se vegyen nvidiát mert fúj és deszar.


ébredjünk már fel komolyan

2016. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!