Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a teendő, ha egyik hangszór...

Mi a teendő, ha egyik hangszóró-kimenet sem működik?

Figyelt kérdés

Vettem egy új asztali gépet, tehát _elvileg_ hardverhibának még nem "illene" képben lennie, de mégis az a fura helyzet áll fenn, hogy láthatólag egyik hangszóró-kimenet (a zöldek) sem működik: sem az elülső, sem a hátulsó.


Két olyan tényezőről tudok, aminek talán lehet köze ehhez (nem vagyok szakértő, így biztos se benne, csak tippelek):

- nVidia GeForce GTX 970 kártya van a gépben ill.

- beépített hangszóróval is rendelkező monitor van hozzá, ami HDMI kábellel csatlakozik a géphez.

Viszont magán a monitoron _nincs_ hang kimenet (csak be-, amire viszont nincs szükség a HDMI miatt).


Szóval akár előre, akár hátulra csatlakoztatok hangszórót a gépre, semmi nem történik, továbbra is a monitorból jön a hang.


Van bármi tippje bárkinek, hogy mi lehet a gond és hogyan lehetne megoldani? A válaszokat előre is köszönöm.



2016. júl. 26. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Vezérlőpilt -> hang -> jobb katt arra amelyiket használni akarod és beállítás alapértelmezettnek.
2016. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbáltam már, sajna nem segített.

Viszont mint kiderült, úgy tűnik, hagyományos hangkimenetet ez már nem is kezel egyáltalán (bár van rajta), hanem csak HDMI-t meg optikai kimenetet. Nem gondoltam volna, de úgy tűnik, ez a helyzet.

2016. júl. 27. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen kizárt, nincs olyan alaplap forgalomban amire díszként tennének csak audio kimenetet.
2016. júl. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!