Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mindennapi használatra WD...

Mindennapi használatra WD blou vagy WD red a jobb választás?

Figyelt kérdés
Játék, internet, film, stb.

2016. aug. 4. 19:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
blue*
2016. aug. 4. 20:00
 2/16 anonim ***** válasza:
úgy tudom, red
2016. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A red egyértelműen jobb, csak az ára miatt szokták javasolni a kommerszebb blue-t, hogy ne más hardwarek elől vegye el a pénzt.
2016. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2016. aug. 4. 20:08
 5/16 anonim ***** válasza:
Red lassabb, de megbízhatóbb, videók, képek, zenék és fontos dokumentumok tárolására alkalmas, esetleg backup lemeznek használható, Elvégre egy NAS-ba tervezett merevlemezről van szó. Akkor célszerű Redet venni, ha van mellette SSD.
2016. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 P.O.C. ***** válasza:

A WD Red -et úgy reklámozzák, hogy NAS -ba ideális. A NAS pedig folyamatos üzemű készülék. Így a RED -nek tartósabbnak, megbízhatóbbnak kéne lenni elviekben. Viszont 50% -al is drágább, és annyival többet nem ér meg, mert nem gyorsabb semmivel. Az élettartamukról összehasonlító tesztet még nem láttam, így lehet hogy csak marketing az egész ezekkel a színekkel.


A legjobban akkor jársz el ha veszel a rendszernek külön egy SSD -t. Az adatoknak meg egy WD Green -t.

2016. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Most is csak ssd van a gépben. De az a 240gb nem túl sok. Tehát most akkor melyiket vegyem?
2016. aug. 4. 20:42
 8/16 anonim ***** válasza:
Én pl RAID1-ben használok 2db WD Bluet, így megtartom a nagy sebességet, miközben a megbízhatóságot maximalizálom. Igaz, így a legdrágább.
2016. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a blue-t vegyem?
2016. aug. 4. 21:05
 10/16 P.O.C. ***** válasza:

A Blue és a Green között annyi a különbség, hogy a Green energiatakarékosabb és mivel kisebb rpm -emje ezért lassabb is.

240 -es SSD -re, már azért fér program rendesen. Az adatoknak meg szinte mindegy a sebesség. Ezért én Green -t venném. Ha meg esetleg nem elég az SSD a szoftvereknek, akkor a Blue -t.

2016. aug. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!