Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan használjam a laptopot?

Hogyan használjam a laptopot?

Figyelt kérdés
Új laptop es egyetem kezdésig csak itthon az íróasztalon használom. Ma játszottam es felmelegedett (nem tudom mennyi a normális melegség es a túl melegedés). Úgy olvastam, hogy játéknal vegyük ki az akkut es menjen csak a hálózatról. Tegyek így én is addig esetleg? Es úgy jobb az akkunak is ha nem folyamatosan tolt meg nem is melegszik játéknal?

2016. aug. 18. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az aksid melegszik ennyire, akkor ott valami baj van. Ha meg nem, akkor meg minek vennéd ki?
2016. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oldalt melegszik ahol fújja a levegőt nem az akksi csak nem tudom mennyire szabad felmelegedjen, csak úgy hallottam vegyem ki ha játszok, olyan nagy gamer nem vagyok mondjuk az F1 2013at játszom a laptop pedig Asus x550j.
2016. aug. 18. 16:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Pontosabban x550jx-xx129d.
2016. aug. 18. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:

akkor az videokártyának melegét nem tudja lehüteni ...

ilyen kinai olcsó laptopoknál fogdul csak elő ...

proceszor és videokártya össze van kötve egy rézcsö hütövel ... 1 ventilátor tolja ki a meleget a bakeliten...videochip nem sokáig fogja birni ..

reball lesz a vége utánna meg kuka lesz az egész

2016. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 CspCsj ***** válasza:

Játék közben az MSI Afterburner-rel kiírathatod az aktuális hőmérséklet és terheltség értékeit. (processzor értékekhez a HWiNFO program is kell)


[link]

2016. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 what?? Ebből semmit nem értek egyáltalán mi köze a kerdesemhez? :P
2016. aug. 18. 18:44
 7/7 CspCsj ***** válasza:
#4 arra gondolhatott, hogy a hűtőrendszeren is próbálnak sokszor spórolni, ami azokban az esetekben nem elég hatékony, - és vagy túlmelegedhet a rendszer (90-100°C körül önvédelemből lekapcsol) ami többszöri előfordulásnál a grafikus chip fizikai károsodáshoz is vezethet, - vagy a gyakori felmelegedés-lehűlés a chip sokszáz lábának forrasztásából párat megrepeszt (bár itt már nincsenek tüskék, hanem kis fémgolyókat olvasztanak az érintkezésekhez) és szükség van ezek újra összeforrasztó-golyózására (re-ball).
2016. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!