Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pontosan mi is az a Turbo...

Pontosan mi is az a Turbo Boost AMD-nél (tovább)?

Figyelt kérdés

A sajátgépben és a BIOS-ban is csak 4.0 GHz-et ír, de a feature a BIOS-ban be van kapcsolva.

AMD konfig, ASUS Sabertooth 990FX R2.0 alaplapban.


2016. aug. 24. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasonló mint az Intelnél. Mivel ma már sok magos processzorok vannak és ezek az erőforrások nincsenek gyakran teljesen kihasználva, de a chipnek egy adott TDP kereten belül kell maradnia, így adott egy kis tér a játékra a feszültségek és órajelek terén. Az alap órajel a teljes terhelés mellett áll be ahol a magok/alegységek teljes gőzzel dolgoznak, így a feszültség és az órajelek alap szinten vannak, hogy beférjen a chip a hőtermelési osztályba vagyis a TDP keretbe. Ha nincs az egység teljesen kihasználva (1-2 mag pihenőben van), akkor lehetőség nyílik több lépcsőben is a feszültség és az órajelek feljebb tornázására,hogy javuljon a teljesítmény kevesebb szálon is. Ez a feature automatikusan teszi a dolgát. Én az asztali gépemben (FX-6300) ezt kikapcsoltam és beállítottam a fix 4GHz-t, ami plusz feszkóemelés nélkül is stabil. Természetesen az energiatakarékos módot meghagytam azaz terhelés hiányában a feszültségek és az órajelek takarékos üzemmódra váltanak. A házimozi gépben van egy A8-7600 APU, ahol meghagytam a turbo funkciót. Legrosszabb esetben így 3,1GHz az órajel (45W üzemmódban, magas terhelés esetén), míg a maximum az 3,8GHz (65W üzemmódban alacsonyabb terhelés esetén). Ahogy figyeltem (65W üzemmódban) az átlagos órajel gyakorlatban 3,5GHz körül alakul (3,3 és 3,7 között ugrál leggyakrabban).
2016. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Könnyen kipróbálhatod a turbo boost működését például egy SuperPi futtatással, ami csak egy szálat használ. Közben CPU-Z-vel láthatod, hogy az órajel (és a feszültség) az alap érték fölé emelkedik. Az FX8350 esetén a turbo nem nagy szám (+200MHz) vagyis csupán 5%. Egy FX-6300 esetében már jelentősebb (+600MHz, vagyis +17%).
2016. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Konyhanyelven; amikor nem kell az extra erő pihen a cpu, így sokkal kevesebbet fogyaszt, emiatt sokkal hűvősebb, és sokkal csendesebb is. Mintha sétálnál, de ha észreveszed hogy el akarnak ütni vad sprintbe kezdesz - na, ez a turbo boost.
2016. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkitől!
2016. aug. 24. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:

#3

Ez inkább a Cool'n'Quiet leírása :)

A trobo boost arról szól, hogy ha például egy program mondjuk csak egy szálat használ, ami miatt a többi CPU mag pihen, akkor annak az egy magnak amelyik dolgozik lehetősége lesz az alapórajelnél magasabb fokozatra kapcsolni, mert belefér így a teljes chip energia menedzsmentjébe. Erre nehéz jól működő analógiát találni.

2016. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!