Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TP Link Routernél hogy állítsa...

TP Link Routernél hogy állítsam be ezt?

Figyelt kérdés

Azt szeretném beállítani, hogy csak az általam megadott MAC címmel rendelkező eszközök tudjanak fellépni az itthoni wifire. Tehát az összes itthoni laptop, telefon tablet stb. viszont más eszközök ne, még akkor sem ha a jelszót tudják.

TP Link-es routernél ezt pontosan hogyan kell beállítani? Nem vagyok valami nagy informatikai zseni. Kérem aki tudja, írja le lépésről - lépésre.



2016. aug. 30. 13:06
 1/4 Kránitz Ádám ***** válasza:

Belépsz a kezelőfelületbe és a MAC adress fül alatt beállítod a MAC cím szűrést.


Majd ugyan itt megadod az általad használni kívánt eszközök MAC címét, amiket beazonosítva engedélyt adhat nekik.


Persze elsőnek a gép MAC címét írd be amiről beállítod majd utána kapcsold be a szűrést és utána egy telefonnal próbálkozz.

2016. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még egy kérdésem lenne, a router menüben hol lehet megnézni a jelenleg a hálózaton lévő MAC címeket, és hogy melyik milyen eszközé? (tudom, hogy az eszközökön is meg lehet, de egyszerűbb lenne egy lista, ahonnan csak másolás - beillesztéssel ki lehet szedni a címeket, nem tudom, van-e ilyenre lehetőség??)
2016. aug. 30. 14:36
 3/4 hypno ***** válasza:

#2 A "DHCP Client list" tartalmazza a kapcsolódott gépeket.

Ha nincs külön fül, akkor a DHCP-re kattintva egy alfülön találod.

2016. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amint hazaértem, ki fogom próbálni! :)
2016. aug. 30. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!