Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi alapján kell eldöntenem,...

Mi alapján kell eldöntenem, hogy kétmagos vagy négymagos processzorra van szükségem?

Figyelt kérdés

Felhasználás szempontjából mikor kell kétmagos és mikor négymagos processzor?

Négymagos gép kevésbé "érzi meg" ha a Windows ütemezett feladatai olykor elkezdenek futni? Én sajnos mindig tudom hogy mikor (Notebook), mert megérzem a gép akadozó teljesítményéből.

Linux alatt futtatnék akár Virtual PC-s emulációval operációs rendszereket és Wine-t is.

Szretném ha egy program futása miatt nem akadozna a gép.

Kétmagos processzornál is csinált nekem olyat a MS Word nagy dokumentum esetén hogy akadozott az egész.



2016. szept. 6. 11:35
 1/4 BM-Striker ***** válasza:

Az alapján, hogy mennyi pénzed van.


2 szálas processzort nem érdemes venni, hacsak nem egy kifejezetten olcsó gépet építesz, ki teljesítményigényű feladatokra.

2016. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegy milyen kétmagos és milyen négymagos és mennyi RAM-al, vagy SSD-vel felszerel gép.


Nekem a laptopom kétmagos, Intel i5-3320M proci van benne (8 GB RAM), nekem megfelel. Van egy négymagos PC-m, abban valami régebbi i5-2xxxY proci van. Pl. az Intelnél nem mindegy, hogy a négy szám után milyen betűkód olvasható!

Az Intel CPU végződések.:

"C – Desktop processor based on the LGA 1150 package with high performance graphics

H – High performance graphics

K – Unlocked

M – Mobile

Q – Quad-core

R – Desktop processor based on BGA1364 (mobile) package with high performance graphics

S – Performance-optimized lifestyle

T – Power-optimized lifestyle

U – Ultra-low power

X – Extreme edition

Y – Extremely low power"


Láthatod, hogy a legtöbb, olcsó konzumer laptop Intel U-s procival jön, leginkább i3-asokkal. Ezeknél erősebbek szoktak lenni az M-es laptop procik (ha látsz ilyet ezt ajánlom, pl. kétmagosat, még nem veszett drága).


A K, S, X, vagy esetleg H (ha erős mobil integrált grafika kell) a legerősebb Intel procik azonos proci kód számon belül.


Itt nézelődj Inteléknél.: [link]

(laptopba én Intelt ajánlanék)


Én anno az AMD 8 magos desktop CPU-ját nézegettem, de 220 W-ot fogyaszt és vízhűtőt kell rá szerelni (a kategóriában olcsó). Én úgy tudom, hogy sebességben a legjobb Intel négymagosak megverik, egy hatmagos, pedig sokkal jobb már. A 8 magos AMD annak jó, akinek nem számít a fogyasztás és relítíve "sok" magon kell futtasson.


Virtual Box-ban op rendszereket, ebben nincs nagy tapasztalatom, de egy Windows, még az én laptopomnál gyengébb cuccokon is el szokott futni. Kérdés hány op rendszert egyidejűleg? Pénzt tudsz vele keresni, vagy annyit tanulni, hogy abból később pénz legyen, vagy csak játéknak kell? Itt az ár/sebesség optimumot kell megtaláld.

2016. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1.: Itt a magok számáról volt szó, ha jól tudom egy mai kétmagos proci négy szálon képes futtatni (cores = magok, threads = szálak). (Legalábbis a fenti 2 magos laptop procim négyszálas kialakítású.)


A Kérdező nem írt kétszálas CPU-ról!

Egy jó link.: [link]

2016. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Asztali Pc-re jó alaplapot vegyél, pl. Asust. Ill. nézd meg, mik vannak az alaplapon, mert ha nincs szükséged 12 db USB 3 csatlakozóra, vagy 6 db. HDMI csatlakozóra, stb., akkor felesleges az az alaplap neked (drágább és nem tudod kihasználni a funkciót, amitől drágább).


Pl. lényeges, hogy az SSD gyorsan üzemeljen benne és jól kezelje az alaplap, azaz max. sebességgel ki tudd használni, mert ez az op. rendszereid betöltésénél (ill. HDD olvasási műveleteknél) jó ötszörös sebességnövekedést adhat a mechanikus vinyókhoz képest.

2016. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!