Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Xtra-PC-ről van már valakin...

Az Xtra-PC-ről van már valakinek tapasztalata? Mennyire hangzik hihetően, amit állítanak róla?

Figyelt kérdés
Állítólag létezik egy eszköz, ami fel tud gyorsítani egy számítógépet, és az egész csak pendrive nagyságú. Szerintem is túl szép, hogy igaz legyen, de megkérdezem, hogy van-e valakinek ezzel kapcsolatos infója, mert magyarul szinte semmit nem találtam róla. A válaszokat előre is köszönöm. Weboldal: [link]

2016. okt. 1. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen weboldalak felületét meglátva már érzem, hogy valaki kinyúl a monitorból, és a zsebemben keresi a pénztárcámat.


Utánanéztem, mi is ez. Elméletileg a saját készítésű Linux disztribúciójuk, előtelepítve a pendrive-ra, ezeket adják el. Szinte meglepő, hogy ez nem illegális. Laikus emberkékből jó kis lehúzást csinálnak.


Mivel a Linux ingyenes, ezt ugyanúgy el tudod végezni otthonról, kényelmesen, ha van egy pendrive-od. Egy 8GB-os pendrive-ot sóznak rád a rendszerrel, 25 dollárért, ami kb. 7000 Ft jelenleg. Csakhogy egy 8GB-os pendrive-ot vehetsz 1500-ért, és otthon szépen felraksz rá egy Linux disztribúciót, ugyanazt az eredményt éred el.

2016. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az elsőnek. Én éppen tegnap telepítettem egy régi notebook-ra puppy linuxot egy ismerősnek. 1 Gb ram pentium 4 régi processzor. 12 másodperc alatt feláll a rendszer, ebben a wifire csatlakozás is bent van. Szépen megy a videó, firefox alatt is, a vlc lejátszóval is. Előtte xp-volt, de már azt mondja nem jó, mert a frissítések nincsenek, vírusok viszont nagyon is. Próbálkoztak Windows 7-8-al de akadt. Lubuntu is volt rajta, de a böngészővel akadtak a weboldalak nézése is és a videó lejátszás is.

Puppyval hasított. Ő maga mondta gyorsabb, mint az egy éves gépük a windows 10-el. Puppy-t lehet pendrive-ra is telepíteni és pont így működik, mint az Xtra-Pc. Puppy-n kívűl sok egyéb kisebb linux létezik. Valamelyiket átalakították picit és feltelepítik pendrive-ra és jól keresnek vele.

Sok ember, aki nem ért hozzá és a linux név hallatára is irtózik, meg örül, hogy milyen olcsón újra megy a gépe. Fogalmuk nincs róla, hogy linuxot használnak.

2016. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Sziasztok !

Írnátok kicsit bővebben erről a Puppy Linux-ról,honnan lehet letölteni,hogy működik.Köszi

2016. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt nagyon szépen összeszedték a dolgokat a puppy-ról.

[link]


Itt van róla egy részletes leírás.

[link] puppy-linux-reszletes-leiras.html


Innen több magyar nyelvű verzió letölthető-

[link]


én ezt telepítettem onnan tegnap az ismerős gépére. Pr571Lite-hu.iso


De ha ismered az angolt akkor érdemes a legújabbak közül választani.

Pl. Nekem ez van fent [link]


Itt van a fórumon egy kis közösség, ha megakadsz itt érdeklődjél.

[link]

Remélem elég információt találsz, sok sikert. Azért az elején kicsit rögös is lehet az út, de pl. nekem elsőre minden működött a saját gépemen. Ismerősén kicsit játszani kellett a hang miatt, de 10-15 perc alatt megoldódott.

2016. dec. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Köszönöm :D
2016. dec. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nagyon szépen köszönöm a mindent kimerítő válaszokat!

Boldog új esztendőt, és minden jót kívánok! :)

2017. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 01tatabanyai válasza:
Sziasztok! Tud segíteni valaki ,hogy az Xtra-Pc -nek melyik link felelne meg esetleg el küldené a linket köszönném.Windos 7 van a gépen.Köszönöm a segítséget!
2017. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NigelB ***** válasza:

#7


Tök mindegy, milyen Windows van a gépen, mert nem az fog futni, hanem a pendrive-ról a Linux. Ami kétségtelenül gyorsabb alapesetben, csak éppen nem kompatibilis a Win-nel. Az ott levő összes dokumentum használhatatlan. Ez a Linux alapfunkciókra, jó, de a megszokott dolgokra, programokra nem. Csak a Linuxra tervezett program fut rajta. Aki eddig Windows-t használt, nagyon meg fog lepődni. Mellesleg ez a pendrive sem kell, mert a számítógépre is lehet telepíteni. Akkor meg pénzbe sem kerül. Aki legalább alapszinten nem ért a számítógép software/hardware dolgaihoz, ne fogjon hozzá.

2017. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 01tatabanyai válasza:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!Akkor felesleges foglalkoznom vele.
2017. jan. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz. A dokumentumok(PDF, Office fájlok, szöveges fájlok, képek, videók stb.) futni fognak, sőt... rengeteg Windows-al kompatibilis szoftver át van portolva már Linuxra.
2017. máj. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!