Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » E két processzor teljesítményé...

E két processzor teljesítményét miként lehetne egy szálon miként lehetne összehasonlítani? Intel Core i7-6950X BX80671I76950X és Intel Core i5-6600?

Figyelt kérdés
Szálanként és magonként tudom nincs értelme a hasonlításnak, engem az érdekelne, hogy egyetlen mag esetén mekkor a a különbség, gondolom: ezt a single-core mutatná meg a tesztekben (?)

2016. okt. 9. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:

attól függ mit és hogyan mérsz. Multi-taskingban biztos erősebb 1 szálon az i7, órajelet nézve meg i5 erősebb mind alap, mint turbó módban.

Pont ezért nem tudod csak így megnézni :)

2016. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

CPUWorld, CPU Benchmark vagy hasonló oldalakokn hasonlítanám össze, de az I7 procit nem tudom kikeresni, vagy a modellszám túl hosszú, rengeteg proci van, annyira nem értek hozzá. :-(

Szóval ilyen egyszálas teszt érdekelne, a multi nem, mert értelemszerűen az nem mutatna valós eredményt, 4 mag vs. 10 mag...

2016. okt. 9. 12:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy szálon ilyen CPU Benchmark szerint hogy alakulnak az eredmények, valaki be tud ilyet linkelni?
2016. okt. 9. 12:34
 4/6 anonim ***** válasza:
single-threadben a 6600 erősebb.ahol néztem ott mindenhol 6-7%-ot írnak 1magon az i5 javára.
2016. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szántóvető ***** válasza:
dehogy erősebb. [link]
2016. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt látszik a benchmarkok teljes használhatatlansága: egy Broadwell mag 3.0GHz-en ugyan hogy lehetne gyorsabb mint egy Skylake mag 3.3GHz-en. No persze az L3 cache vagy segít.. vagy nem. Tehát: ha elméletileg nézed akkor a technológia ad 5-10% előnyt egy Skylake magnak, az órajel meg másik 10%-al magasabb -- viszont ez mind megy le a lefolyóba ha éppen olyan a task hogy belefér az L3 cache-be. Ha nem fér bele akkor bedarálja az i5 ahogy kell, egyébként az i7 a nyertes.
2016. okt. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!