Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem működik a laptopomon 3...

Nem működik a laptopomon 3 billentyű. Mi lehet a gond? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy HP laptopom.

Nem működik rajta a fel-le gomb és a space.

Nem tudom pontosan megmondani, hogy mióta nem mennek. De furcsállom a dolgot.

Egyik nap felraktam rá a win 10-et. Azt hittem, hogy amiatt van a dolog, de nem. Visszatettem a win 7-et de azzal se jó. Nincs napi használatban. Nagyon ritkán használom a gépet. Mindig laptop táskába van. És nem öntöttem rá semmit. Lepattintottam a space gombot, hátha koszos lett, de pár hajszálon kívül semmi nem volt a gomb alatt. Kitakarítottam, kifújtam, de így sem jó.


Van valakinek valami ötlet, vagy itt már csak a szervíz segíthet?

(nézegettem, elég drága egy új keyboard)



2016. okt. 27. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem a szöszök miatt, akkor belül a billentyűzet, esetleg a szalagkábelen azok az áramkörök mentek tönkre, ami furcsa mert nem használod, nem folyt bele semmi.


picit erősebben lenyomva sem működik?

2016. okt. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam kicsit erősebben (persze mértékkel) lenyomni, de úgy sem reagál. Meg kicsit furcsa, hogy egyszerre 3 gomb, amik nincsenek is közvetlen egymás mellett. Mondjuk arra nem is gondolta, hogy lehet tényleg belül a szalagkábellel van valami. Az ugye csak egy dolog, hogy keveset használom. Attól még... Ide teszem, oda teszem. Bármi meglehet. Nem tudom. Reménykedtem, hogy valami beállítási hiba van a dologba, de nem találtam semmi hasznos beállítást.
2016. okt. 27. 11:51
 3/7 Dongaben ***** válasza:
Valami játék, amiben ezek sűrűn voltak használva?
2016. okt. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dongaben ***** válasza:
Ha csak 3 billentyű, akkor csak érintkezési hiba lehet! Ajánlanék egy USB-s billentyűzettel való próbát. Sajnos ilyenkor az alaplap, és a billentyű közti érintkezési felületet kell tisztítani, mint a TV távirányítónál...csak macerásabb...
2016. okt. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam most egy usb-s billentyűzettel.

Azzal megy a dolog. Játszani nem szoktam rajta.

Ezek után megnézem a szalagkábelt. Még az se lenne rossz, ha csak azt kellene cserélni. Bár nem tudom, hogy mindkét oldalon le lehet húzni, vagy csak az egyik felét lehet eltávolítani. Mert ha a billentyűzetre forrasztva van az szívás. Na majd mindjárt meglesem. A kábelcsere olcsóbb lenne. Köszi a segítségeket, ill. tippeket! :)

2016. okt. 27. 12:14
 6/7 Dongaben ***** válasza:
Szinte biztos, hogy érintkezési hiba! Szétkapni, valami alkoholos tisztítóval letakarítani mindkét felületet, aztán jó lesz!:)
2016. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Letakarítottam, de nem jó. Bár nem alkohollal. Az nem volt itthon. (Csak pálinka, de azt nem pazaroljuk ilyenekre. :D) Az a baj, hogy a billentyűzetre van forrasztva (vagy ragasztva. nem tudom) a szalagkábel egyik fele. Nem tudom kipattintani.

[link]

Szívás

2016. okt. 27. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!