Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok adni egy gamer...

Tudnátok adni egy gamer configot, monitorral az adott összegen belül?

Figyelt kérdés

Hosszabb gondolkodás után gépvásárlásra adnám a fejem. Laptopból lényegesen kissebb teljesítményt érhetek el(Dell 7559-es sorozatot néztem), így lehet inkább asztali gép kellene. Viszont a 0-ról indulva lövésem sincs mit kellene összerakni. Amd nvidia mi lenne jobb.

Komplett gépekben nem hiszek.

Tehát 300k-ból kellene egy gamer gép, monitor, gép, klaviatúra, egér stb.(windowsal illetve nélküle is jó lenne 1-1 config, mivel azt lehet tudok.)


A segítséget előre köszönöm!



2016. nov. 4. 18:20
1 2
 1/11 Lord Hidan ***** válasza:

Monitornak elég egy 24 colos ips az 40ezer

billentyűzetet és egeret milyet akarsz? Fogalmam sincs milyenek az igényeid mi tetszene ezeket válaszd ki te a maradék pénzből össze rakom a gépet

2016. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
27%

Proci: Intel Skylake Core i5 6500


Alaplap: Gigabyte GA-BM150-DS3H


RAM: Kingston 2x4Gb DDR4 2133 Mhz


Táp: Cooler Master Elite Power 600W


HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3


VGA: Itt igazából a Gtx 1060-at ajánlom Windforce hűtéssel pl. 6 Gb-os verziót ha nagyobb felbontáson is akarsz játszani. Ha nem, akkor bőven elég a 3 Gb-os verzió is.


Ház: Zalmon Z1 NEO

Így kb.: 200.000 Ft a gép és így vehetsz mellé egy jobb monitort + jobbféle perifériákat. :)

2016. nov. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lord Hidan ***** válasza:
88%
utolsóra ne hallgass egy veszélyes tápegységet rakott 200ezres gépbe :)
2016. nov. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
22%
Ne vezesd félre a kérdezőt. Valóban hallottam hogy volt vele probléma azonban nálam pl. már évek óta az egyik gépemben ez van és gond nélkül működik mind a mai napig. Így ezért bátorkodtam ezt a tápot ajánlani.
2016. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lord Hidan ahogy nézem árban kb 20-25bol talalok egeret+klaviatúrát.

Igy az összeg akkor legyen 275k monitor plusz gép.


Köszönöm mind2tőtök segítségét!

2016. nov. 4. 19:27
 6/11 Lord Hidan ***** válasza:
100%

Azért mert neked van egy tápegységed és működik még nagyon nem ajánlatos egy táp. De nagyon nem.

Senki nem ajánlja ezt a tápot mivel egyáltalán nem biztonságos. Koránt se ad le 600W-ot, 0 védelem van benne ha meghibásodik a táp vihet magával mást is. És csak szimplán szar.

Egyébként nekem is volt 1 évet se bírt ki.


Azért mert neked valami beválik nem lesz jó mindenki számára.


Persze így van ez fordítva is ha valaki kifog egy szart nem lesz az a többi is. De az Elite Power széria akkor se ajánlott tápegység ez minden értelmes GYK-s tag elmondhatja.

Azért köszi a lepontozást látszik hogy nem értesz hozzá.


Kérdező: Okés mindjárt össze állítok :)

2016. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Igen, a fórumokon aztán annyira jól mennek az észosztások. Az érvelésem valóban hibás, mivel sosem szabad arra hivatkozni hogy azért jó valami mert nekem olyan van. Inkább azt mondom hogy nézzenek az emberek róla teszteket, azokban jobban meglehet bízni, mint az okostojásokban.

Egyébként biztosan nem értek hozzá hiszen már rengeteg konfigurációt állítottam össze legalább 10 éve foglalkozom vele... és egyszer sem volt gond az én összeállításaimmal.

Na de kíváncsi vagyok majd te mit sütsz ki.

2016. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Lord Hidan ***** válasza:
100%

Msi b150m mortar 23ezer

i5-6500 61ezer

2x8gb hyperx fury black ddr4 2133mhz ram 30ezer

Western digital blue ezex 14ezer

xfx pro 450W 15ezer

Zalman R1 gépház 11ezer

Gigabyte GTX1060 6GB 88ezer

Összesen: 242ezer


[link]


Monitornak ez 40ért van compkerbe pl az megbízható, jó bolt.


Összesen 282ezer így csak 18ezer ft gondolom az a 2 ezer forint már nem sokat változat.

De ha igen akkor veheted csak 8gb rammal

2016. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Lord Hidan ***** válasza:

Nem sokban különbözik a tiédtől. Néztem teszteket nem hiába nem ajánlja senki az Elite Power széria a Cooler Master szégyene. Tőle kicsivel jobb a B széria.

A normálisnak mondható széria pedig a GM.


Én egy seasonic s12ii belsejű tápot raktam bele. Ők gyártják a legjobb tápegységeget nagyon megbízhatók. Ha 10 éve ezt csinálod biztos ismered.

2016. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Drága 30%-kos barátunk :)


Én is jelenleg egy Elite Power-t nyúzok, és tényleg örülni kell ha 490 wattot lead. Hidan kicsit túloz mert neki elvitte a VGA-ját. Ezzel a táppal egy probléma van:

+Nem a feszültségek.

+Nem a kábelek minősége.

-Hanem az élettartama, alapesetben nem viszi magával a gépet, egyszerűen csak tönkremegy, ezért nem szoktuk ajánlani mert gariba szaladgálni vele elég fárasztó tud lenni tudod?

-Alap védelmekkel elvan látva, de ha netán kifogsz egy durvább áramingadozást és pont úgy gondolja akkor viheti magával a többi alkatrészt is.


Na látod ezért nem ajánlja senki. Ha már megveszed, és jó az áramszolgáltató nálad akkor az első meghibásodásig felesleges cserélni (vagy a gari lejártáig), de ha még nem vetted meg akkor semmiképp sem éri meg.

2016. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!