Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítségét szeretnék kérni...

Segítségét szeretnék kérni egy monitorral kapcsolatban ami igen kedvező áron adják de nem találok konkrét véleményt a monitorról h milyen szerintetek megéri meg venni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

az utóbbi időben nagyon sok monitorokat néztem h milyen legyen a legkedvezőbb nekem de még mindig döntésképtelen vagyok ebbe a témában felbukkantam egy igen olcsó ívelt monitorra viszont noname a neve vagyis nem olyan híres mint pl samsung vagy az Lg egy 32-es Gaba ívelt monitor-ról lenne szó amit 78-85 e ft kínálnak különféle boltokban

Képernyő átló: 32"

Ívelt kijelző : Igen

Panel tipusa: TN

Felbontás: 1920 x 1080 (Full HD)

Képarány: 16:9

Kontrasztarány: 1000:1

Fényerő: 250

Válaszidő: 5 ms

Képfrissítési frekvencia: 60 Hz

VGA/D-SUB : Igen

DVI: Igen

linkek: [link]

[link]


Szeretnék segítséget kérni e témában valóban megéri megvenni? mik az előnye és hátránya ? sehol nem találok egy véleményt se róla egyik oldalon se :( mintha nem vette volna senki mintha tudná mindenki h milyen szar lehet csak én vagyok ilyen hülye h megéri megvenni :(? válaszokat előre is köszönöm :)



2016. nov. 10. 20:40
 1/8 A kérdező kommentje:
még hozzátenném hogy az is furcsa nekem h nincs 3 napos pixelhiba gari se de 1 év gari van hozzá :( eszt sem tudom hova tenni :(
2016. nov. 10. 20:46
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden normális 32 es monitor közel kétszer ennyibe kerül, íveltek meg bő két és félszer. Amúgy is egy nagy pixelhalmaz lehet az egész, 32 colon 1080p rettenetesen néz ki ha nem a világ végéről nézed - akkor meg nem látom értelmét az ívelt kijelző felárának. Szóval én nem erőltetném.
2016. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

most ez van nekem :

Típus LED monitor

Ívelt kijelző Nem

3D monitor Nem

Érintőképernyő Nem

Képátló 18.5 inch

Képarány 16:9

Felbontás 1366 x 768

Válaszidő 5 ms

Fényerő 200 cd/m2

Statikus kontraszt 600:1

Dinamikus kontraszt 5000000:1

Betekintési szög 90 °

Tuner


DVB-T tuner Nincs

DVB-C tuner Nincs

Hang


Hangszóró Nincs

Kommunikációs csatornák


Csatlakozók

VGA (D-sub)

Méretek és fogyasztás


Szélesség (talppal) 44.4 cm

Magasság (talppal) 34.7 cm

Mélység (talppal) 17.7 cm

Súly (talppal) 2 kg

Fogyasztás 13 W


közel egy méterről nézem ennél csak jobb nem :(?

2016. nov. 10. 21:16
 4/8 anonim ***** válasza:

A #2 kolléga arra célzott, hogy piszok jó monitort kaphatsz ennyi pénzért, "lef*sod a bokád" képminőséggel. De amit kinéztél nem tűnik annak. Azért drága, mert ívelt, ami szerintem is felesleges. Az ívelt display költsége mellett a többi alkatrészre már nem jutott pénz. Kapott egy olcsó TN panelt, amiről bőven találhatsz cikket vagy videót a neten. Kb. ugyan azt kapod képminőségben, mint a régi monitorodon, csak nagyban.

Nézegesd pl. a komoly DELL P2417H vagy az extravagánsabb LG 29UM58-P típust.

2016. nov. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

" Azért drága, mert ívelt, ami szerintem is felesleges. Az ívelt display költsége mellett a többi alkatrészre már nem jutott pénz. "


Köszönöm a válaszodat Teljesen igazad van :( valóban drága azért mert ívelt. egyik fele azt mondja teljesen felesleges mert drága a másik az mondja h megéri de még annyira új a technológia hogy nem mernek venni, nagyon sok helyen ezt látom fórumokon :(

sajnos én még nem tapasztaltam az ívelt monitorok jó tulajdonságait illetve a rossz tulajdonságait.

ezért is voltam kíváncsi illetve még vagyok :)

nagyon vakarom a fejem a panel típuson is mert már amilyen eszetlen voltam most már sok emberek véleményén le esett h a tn típus egy gyengébb minőségű panel


ezért is kerestem még egy ívelt monitort ami kicsit drágább az előzőnél viszont ez VA panel illetve 32 helyet 31,5 ös képernyőátló-val rendelkezik

ez a monitor 96k:

[link]

nem kérdezem meg h megéri e árba mert nyilván hogy nem mivel ívelt ezt felfogtam

amit még megszeretnék kérdezni e témában hogy akinek van ívelt monitora milyen JÓ illetve nem jó tulajdonságai vannak általában pl egy játék során

konkrétan mennyire zavaró tud lenni az ivelt monitor 2-3 óra játék után mint a sima monitornál?

Érezhető a különbség ?

persze mediamarkt illetve egyéb műszaki boltoknál ki lehet próbálni de az nem ugyanolyan értitek...

a másik ami tetszik ebbe a dárga monitorba hogy Samsung 80% megvan vele elégedve igen csekély a reklamálás ennél a cégnél de ha van is legalább 3 napos pixelhiba garanciát adnak illetve +1 évet

Kérnék erről még egy véleményt valakitől erre a monitor típushoz a lehet :(

2016. nov. 11. 16:11
 6/8 A kérdező kommentje:

tisztelt első válaszoló köszönöm neked is a válaszod nagyon elgondolkodtatott a következő mondatod:

"Amúgy is egy nagy pixelhalmaz lehet az egész, 32 colon 1080p rettenetesen néz ki ha nem a világ végéről nézed"

a 32 es monitor körében ha százalék arányba mérem körülbelül 84-86% 32-es Ívelt monitornak 1920x1080 as a felbontása abbol a (kerekítsünk 85%-ra) tehát a 85%-a 70% játék élmény miatt veszik persze lehet h vannak kivételek hogy tényleg egy nagy "pixelhalmaz" az egész de akkor miért gyártanak ilyen nagy mennyiségben különböző cégek ha ez tényleg igaz lenne ?

nem azt mondom h nincs igazad nehogy félre értsd csak kicsit elgondolkodtató számomra ez is

2016. nov. 11. 16:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem zavarnának az ebből a felbontásból és méretből adódó nagy képpontok. Számomra fárasztó lenne ezen dolgozni, de nem vagyunk egyformák. Neked azt javaslom, nézd meg a valóságban. Próbáld olyan távolságról megfigyelni, mint ahogy minden nap használni fogod.
2016. nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

Ezek főleg régről megmaradt termékek amiket nem tudtak elpasszolni - amikor még nem volt értelme nagyobb felbontással kijelzőt gyártani, mert vagy nem tudtak, vagy csak nem volt kártya ami meghajtotta volna őket. Azzal viszont mindig el lehetett adni bármit hogy "nagyobb" - ebben az esetben mondjuk úgy látom nem erről van szó, de erre is van válasz kicsit lejjebb.


Nekem két monitorom van, egy 22 es és egy 23 as, mindkettő 1080p, és így, hogy egymás mellett vannak még ez az egy col is hatalmas különbség. De egyébként komolyan azt kérdezed, hogy miért gyártanak szar terméket olcsón..? Nézz szét a videokártyák között, 35 ezer alatt semmi sincs amit lenne értelme megvenni, erősebb a processzorba integrált(fx prociknál meg jó eséllyel erősebb amit az alaplapra raktak). Vagy tápoknál 6 ezerért árulnak "700 wattos" szarokat, holott a vállalható 500 as is legjobb esetben 15-18 körül kezdődik. Vagy vízhűtés, a tizenkevés ezer forintos vízhűtések rosszabbak a náluk olcsóbb léghűtésnél - és lehetne sorolni a listát még egy darabig. Azért csinálnak ilyeneket mert a tájékozatlan szerencsétlen ráugrik mert olcsó, meg mert "jó az is".

2016. nov. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!