Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan érhetem el a másik...

Hogyan érhetem el a másik partíciómon levő fájljaimat?

Figyelt kérdés
Újratelepitettem a gépem, a win10et leváltotta az ubuntu, hogyan érhetném el a másik particióm fájljait, ami ntfs?
2016. nov. 15. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Fájlkezelővel el tudod érni. Az ntfs-t kezeli az ubuntu. Probléma akkor van ha a meghajtód titkosítva van, ekkor ugyanis a hozzáférés meg lesz tagadva. Win10 alól a saját meghajtó titkosítását fel kellene oldanod
2016. nov. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ubuntu tökéletesen írja és olvassa az ntfs partíciókat.


Egyrészt látnod kell a fájlkezelődben egyéb helyek, vagy ilyesmi alatt, és akkor kattintással felcsatolja, másrészt fstabban te magad is felcsatolhatod állandóként.


Pl.:


"/dev/sdx8 /csatolási_mappa ntfs defaults 0 0" sorral, ahol az elején értelemszerűen a tényleges partíciót adod meg.


Lehet UUID-dal is, akkor "UUID=?????????????? /csatolási_mappa ntfs defaults 0 0" lesz, ahol a kérdőjelek helyén a partíció UUID-je áll. Ezt a blkid parancs kiírja neked.

2016. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Error mounting /dev/sda5 at /media/user/6EBC631FBC62E0D7: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000" "/dev/sda5" "/media/godzy/6EBC631FBC62E0D7"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).

Metadata kept in Windows cache, refused to mount.

Failed to mount '/dev/sda5': A művelet nem engedélyezett

The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown

Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume

read-only with the 'ro' mount option.

ezt a hibaüzenetet kapom, Windows már nem érhető el a gépen.

2016. nov. 15. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hiba azt jelenti, hogy rajta van a partíción a dirty flag, azaz a windows nem helyesen lett leállítva utoljára.


Egy windows dvd-vel bebootolsz, bemész a javításba, nyitsz egy parancssort, ráeresztesz egy chkdsk-et, és utána jó lesz.


Alternatívaként egy már telepített windows indulásakor az autochk.exe megjavítja kérdezés nélkül.

2016. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. nov. 15. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!