Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja a lefagyást?

Mi okozhatja a lefagyást?

Figyelt kérdés
7,5 éves gépem van. Legutóbb takarítottam, és mikor összeraktam kb 30 perc kellett, mire magához tért, addig semmi jel nem ment a monitornak. Később a windows egyre többször kezdett lefagyni, majd észrevettem, hogy míg a kép megfagy, a zene szól a fülesből. Ghostoltam a windowst, de nem segített a problémán, majd drivert frissítettem a vkarin, de a fagyások ma is megvannak, kb naponta 1- max 2 alkalommal lefagy, és újra kell indítanom. Tehát ez hardware-es probléma. Lehet-e az alaplap vagy bármi más? Mert cserélném most a vkártyát, de nem akarok feleslegesen pénzt kiadni. Egyszer újraindult magától, akkor bejött egy kék háttér, fehér betűk, és valamiféle memóriaellenőrzést hajtott végre.

2016. dec. 1. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Húzd ujra az egesz windows akkor megoldódnak a problémák vagy használj linuxot
2016. dec. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hőmérsékletek milyenek? (CPU VGA VRM..)

Pasztát cseréltél?

Minden csatlakozót rendesen visszaraktál? (Alaplap VGA)

2016. dec. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tavaly ősszel lett pasztázva a hűtője. Ventije forog, normál hőmérséklete van. Nem hiszem, hogy megsértettem volna a felületét.
2016. dec. 1. 18:41
 4/10 A kérdező kommentje:
Újra raktam a windowst, de fagyogat, mar 10 percenkent. Fura pixelek jelennek meg a kepernyon, aztan lefagy. A billentyűzet sem reagal.Hiaba nyomom a caps lockot nem villan ki a lampaja. Alaplap vagy videokartya szerintetek?
2016. dec. 5. 21:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Videokártyának tűnik.

De mielőtt cserélnél szedd le a memtest nevű progit és teszteld vele a ramokat.

Ha esetleg nem a videokártyával van a gond akkor a másik tippem a táp lenne.

2016. dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A táp még új, 1,5 éves.
2016. dec. 5. 22:24
 7/10 anonim ***** válasza:

A tápnál nem (csak) a kort nézzük hanem a megbízhatóságot/minőséget is.

Ha van valami Akyga-hoz hasonló csoda a gépedben akkor nem lennék meglepve, ha ez okozza a gondot.


De akkor csináld ezt:

1. Szedd le a memtest nevű progit ami fentebb említettem és teszteld le vele a RAM-okat.

Szedd le az MSI Kombuster-t és indítsd el. Szépen megterheli a videókártyádat. Ha 10 percen belül elkezded látni a problémákat akkor a videókártyával vagy a táppal van a gond.

2016. dec. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszi a kitartast. Lefuttattam oket, a memtest szerint nincs problema. A kombustion elindulasakor 50 fok korul volt a kartya, szep lassan ment feljebb, 60 es 67 fok kozott szetesett a kep, kiirta, h az nvidia driver leallt. De nem fagyott le a gep. Most visszavettem a felbontasbol 1280*960ra. Be van lassulva a gep. Megnezem a tap csatlakozoit, kicserelem egy masik csatira, ami most van, lehet nem kap eleg áramot. Mi lehet a baj, kimehetett egy kondi?
2016. dec. 6. 13:21
 9/10 A kérdező kommentje:
Szétszedtem a gepet, megneztem a vezetekeket, bekapcsoltam es kb az otodik ujrainditasnal kapott képet a monitor, addig nem volt jel. Ez lehet csatlakozási probléma is, illetve még mi?
2016. dec. 6. 13:46
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja es ahogy a kombustion elerte a 67 fokot szepen visszavett 55 re, es stabilan tartotta a teszt végéig. Igy már nem volt probléma.

Debrecenben javit vki videokartyat?

2016. dec. 6. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!