Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor hiba lenne?

Aron8 kérdése:

Processzor hiba lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy a gépem egyszercsak leált és nem akart elindulni másnap aemmi baja nem volt ma egy pár óra használat után megint azt csinálta mint elöző nap akkor kezdtem gondolkodni azon hogy mi lehetett a baj és arra jutottam hogy ha minden igaz a processzor melegszik túl a pasztát megnéztem és teljesen elvolt használva utána harmadnap keresni akartam a naten helyeket hogy hol lehet venni de már nem kapcsolt be a gép, később megint megprobáltam a felpörgés megcsinálta és az amúgy kék fény sárgán világított és semmi képet nem adott a gép.Szóval most akkor kisűlt a processzor és vennem kell 1újat vagy esetleg más a probléma?

2016. dec. 1. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

És közben megkented pasztával, vagy hagytad a francba? Mert egy ratyi kis paszta átlagos hőátadása is 4 W/K*m, míg a levegőé 0,026, szóval azzal simán meg lehet sütni ha kenés nélkül csak úgy visszarakod rá és bekapcsolod.


Szedd le és nézd meg fekete-e alul a proci lábaknál valami. Ha nem, akkor még van esély.

Egyébként meg videokártya haldoklás is lehet, vga ki, alaplapra monitor rá és ott kell tesztelgetni.

2016. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MGéza ***** válasza:
Ha csak a procit égetted szét, örülhetsz. Paszta nélkül használni... egek. Egyébként az van, amit az első írt.
2016. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
megnéztem de nem volt semmi fekete rajta a videókártya meg még elég új szóval nem hiszem hogy azzal lenne bármi baj.
2016. dec. 1. 22:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Tudjátok mi történik ha hűtő(figyelem, nem paszta, hűtő!) nélkül kapcsoljátok be a gépet? Újraindul/kikapcsol mielőtt megsül. Ez a védelem nagyon-nagyon régóta megvan minden egyes processzorban - gratulálok, hogy osztjátok az észt bármiféle tapasztalat nélkül. De a paszta hőelvezetésére azért sikerül ráguglizni, ez legalább dicséretes.


Mi alapján gondoltad hogy a cpu melegedett túl? Hány fokos volt? A hiba alapján lehet a cpu, vagy az alaplap, ha másik hardverrel lenne gond akkor képet adna.

2016. dec. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
..meg ne haragudj, "kenés nélkül"? A mozgóalkatrészt kell kenni, a paszta egyetlen célja hogy kiszorítsa a levegőt a hűtő, és a cpu közül.
2016. dec. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

#5 Hogy betömje a réseket a két fém között, ezzel jobban illeszkedik majd egymásra a két felület. Ergo jobb lesz a hűtés.

Mert ugye a 2 fém nem lehet olyan sima, hogy 100%-osan illeszkedjenek egymásra. Még akkor is ha kézzel elég simának tünnek.

Bocsi, én így tanultam. Nem tudom milyen levegő kiszorításról van szó. Csupán betölti a réseket.

2016. dec. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

#6

Na és szerinted miért kell betölteni a réseket, ha nem azért hogy kiszorítsa a levegőt? A levegő szigetel, jobban mint bármi más, épp ezért nem tömörek pl a téglák - vagy akár az ablakok, nem véletlen, hogy egy helyett két üveglapból csinálnak minden normális ablakot, köztük egy jelentős méretű hézaggal.

2016. dec. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem néztem meg a hőfokot csak abból gondoltam, hogy az lehet a probléma mert működni működik és csak hosszas használat után áll le vagyis hogy valami túl melegszik legalábbis az én logikám szerint. És ekkor jöttem rá, hogy a passztázást már túl rég csináltam és akkor talán az lehet a baja.
2016. dec. 2. 07:40
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
#7 Jólvan akkor. Szorítgassad a levegőidet nyugottan
2016. dec. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Jajj, te egyszerű lélek.

https://www.youtube.com/watch?v=f0fXsXb5NNk

Ők is hülyék gondolom, mert te úgy tanultad hogy ki kell tölteni a réseket mertcsak alapon, hurr durr.

2016. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!