Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC-t szeretnék venni Fotószerk...

PC-t szeretnék venni Fotószerkesztésre. Mik azok az adatok amiknek erősnek kell lenni, hogy egy Photoshop, Lightroom, esetleg egy alap Premiere videó vágására is alkalmas legyen? Vagyis milyen procit, stb-t ajánlotok hogy ezek szépen elfussanak?

Figyelt kérdés

2016. dec. 30. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

I7-6950X az jó proci ilyesmire.


Itt a legolcsóbb:


[link]

2016. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zlevii ***** válasza:
Előző válaszoló +1 xdd, lényegre térve, egy i5-ös processzorral, és gtx 1050ti/1060-as videókártya már mindenre elég :) gondolom nem ebből élsz
2016. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam ez van most:

i5 4590/16GB DDR3 1866Mhz/GTX9602GB. Két SSD van egyiken a rendszer és a szoftverek, a másikon a Lightroom katalógusok. Egy darabig a nagyobb SSD-n voltak azok a RAW-k amikkel épp dolgoztam, de nem hoz annyi pluszt, hogy megérje másolgatni, vagy csak én nem vettem észre. Ha videót is szeretnél vágni, akkor inkább valami i7-et és 32GB RAM-ot javaslok.

2016. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BM-Striker ***** válasza:

Legalább egy i5-öt(Minél erősebb a processzor annál jobb, de azért nem kell túltúlzókba esni, a ha nem ebből élsz. i7 6700k/7700k-nál drágábbat ne vegyél.) és sok RAM-ot (16gb ajánlott, de legalább 8) és egy nagyobb SSD-t(pl 500gb-os Sansung 850 EVO, de ha drágának találod a 250gb-os modell is megfelel).


GPU gyorsítás hasznos tud lenni, de nem elsődleges fontosságú. Bármilyen RX 400 vagy Geforce 1000 szériájú VGA megfelel.

2016. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, egyébként nem feltétlenül kell túlzásokba esni, viszont én kerülném az AMD kártyáit (mondjuk Nvidia-ra is egyre jellemzőbb, hogy egy-egy driver rosszabb mint a korábbi), viszont LR-ban ha sok szelektív módosítást használsz akkor kelleni fognak a CUDA magok.
2016. dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!