Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem "k" típusú Intel Core i3...

Nem "k" típusú Intel Core i3 3220 processzoromat, hogyan tudom overclockolni?

Figyelt kérdés
A biossal próbálkoztam elsőként logikusan de zárt falakba ütköztem ugyanis nem engedi az értékeket átírni. Előre is köszönöm az ötleteket.
2017. jan. 21. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
nem lehet overclockolni, nemhiába nem K-s jelzésű. Egyébként ahhoz olyan alaplap is kellene, de az önmagában nem elég hozzá.
2017. jan. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De gondoltam van rá valami trükk vagy mód. :) De ezek szerint nincsen.
2017. jan. 21. 00:28
 3/5 anonim ***** válasza:
egy orosz tutorialt találtam de kínai feliratos i3-at mutat be szóval az nem is biztos, h az :D Én is úgy tudom, h nem lehet sehogy se :/
2017. jan. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem számottevő mértékkel, és felesleges is, mert amit tudnál ahhoz pont nem elég a gyári hűtő, annyit meg nem tudsz, hogy megérje beruházni 1 hűtőre is.

De azért elárulom :)

"Z" chipsetes alaplap kell hozzá, amivel feljebb tudod rakni a szorzót, de nem sokkal, ált. olyan 200+mhz nyerhető ezzel, + ha nagyon tuningolnui akarsz akkor esetleg a bclk-val is játszhatsz (ezt inkább ne), de ezt sem nagyon tudod kitolni, nálam non k I5 3470 Ivy bridge cpu-val

Z77x-Ud3h lappal, + 1 noctua hűtővel, 3912mhz a max amit hajlandó volt menni, de csak 1-szer próbáltam akkor is a kíváncsiság kedvéért, azt ment is vissza alap órajelre :)

2017. jan. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Z chipsetes lapban 500MHz-et tudsz húzni rajta + BCLK emeléssel nyerhető még ~100MHz.
2017. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!