Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gép összeállításánál...

Új gép összeállításánál miként tudom kiszámítani hogy milyen teljesítményű tápegység kellene bele?

Figyelt kérdés

Például egy Intel Core i5 Skylake lenne, megnézem processzor teljesítményét, 65W, alaplapi manual biztos írná alaplap fogyasztását, ehhez még a merevlemezek és DVD meghajtó fogyasztását kell hozzávenni?

A processzorba integrált videokártyát használnám, külön nem lenne.

Túlméretezés esetén (Enermax platimax 500 W) tényleg többet fogyasztana a gép? Igazából azért akarnék valami márkásat venni, mert azoknál van hogy ventillátor csak akkor kapcsol be ha tényleg szükség van rá, nem melegít feleslegesen, sőt van amelyiken még passzív hűtés is van és nagyon sok év rá a garancia...



2017. febr. 7. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak annyit fogyasztana amennyit max. felvesz éppen a rendszer. Ha te 1kw-os tápot teszel alá akkor is elketyeg 300 wattal. Én múltkor számoltam ki, kb. 400 watt a nagyon max. fogyasztás, és még rá is számoltam pedig egy 120 wattot fogyasztó videokártya is van benne.
2017. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pár nappal ezelőtti kérdésben olvastam, hogy a konfighoz túlméretezett táp is káros, mert a táp hatásfokára káros hatással van, valami ilyesmit írtak.
2017. febr. 7. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem ez csak blabla... és ha később fejlesztesz? Kidobod az előző tápot? A párommal közös gépünkben kb. 400 watt a csúcsf. és 500w-os van benne, nem is márkás, mégis már közel 10 éve megy, és eddig még annyit se fogyasztott, csak tettem bele egy vkártyát ami eszik 120w-ot majdnem, meg erősebb procit.
2017. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!