Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyikre érdemesebb beruházni...

Melyikre érdemesebb beruházni i5-6600k vagy i7-6700k-ra?

Figyelt kérdés
Össze akarok rakni egy gamer gépet amibe minimum 3 évig nem kell venni semmit videokártyán kívül. 1080p felbontáson maradva szeretnék lehetőleg maximális grafikai beállítások mellett játszani 60fps felett. 1070-et gondoltam kártyának és lehet, hogy az i5 még elég lenne neki, de a következő generációs kártyákhoz már lehet kevésnek bizonyulna, de lehet tévedek.

2017. febr. 11. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg kb. 2 hét múlva jön a Ryzen. Várd meg. Ha nem azt veszel, akkor is lenyomhatja emezek árát.


6600k és 6700k között csak a HT a különbség, nem éri meg az árkülönbözetet. Játéknál főleg nem, hiszen ha ilyen procival több szálon CPU limites helyzetbe kerülsz, amikor a HT számítana, akkor valószínűleg 100+ fps-ed van, vagy már 2025 után járunk. Megér ennyi pénzt, hogy 117 helyett 123 fps legyen?

2017. febr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kíváncsian várom én is ezt a "Ryzen" -t.

Remélem kevésbé lesz konvektor mint az eddigiek. :-D

2017. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyáron akarok gépet fejleszteni szóval megvárom a Ryzen-t így is, úgy is. Eddig csak AMD gépem volt és érdekes lenne, ha pont akkor alkotnának valami nagyot amikor váltanék Intel-re :)
2017. febr. 11. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Játékra i5

Munkára i7.


Ez még egy jóóóó darabig így lesz.


Az i5-öt vedd. De szerintem is várd meg az amd procijait, talán olcsóbban is megkapod majd akkor az intelt.

2017. febr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én meg remélem mellette teljesítmény is kapunk végre. Katasztrofális évei voltak az AMD-nek...



Attól függ mivel játszol, ha sokfős multikkal oda kell az i7, mert elzabálja a procierőt és eleve oda kell a magas/stabil FPS is. Ha single játszogatsz ott el lehet lenni i5 mellett is.

2017. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!