Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Körülbelül 2 éve vettem meg a...

Körülbelül 2 éve vettem meg a mostani számitógépem. Mostanában mintha kicsit túl lenne pörgetve a processzorom (i5 4690k). A hűtő rajta egy CoolerMaster hyper tx3 evo. Ez mitől lehet? Érdemes lenne újra tenni a gépet vagy inkább pasztázzak a procira?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert még nem volt pasztázva és nem is nagyon tudom a menetét.
2017. febr. 12. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Hááát a programokat úgy készítik el, hogy rákényszerítsék az embereket az újabb gépvásárlásra... ...holott a legtöbb esetben az adott program által elért dolgokat sokkal kisebb erőforásokkal is meg tudnánk valósítani. Pl. röhej amint a Microsoft is csinált az Office-ával, vannak emberek akik kb annyit használnak a szövegszerkesztésből, mint 20 évvel ezelőtt, csaképpen 100x akkora kapacitású számítógépen... :-)


A szavaidból ítélve nem te raktad össze a gépedet, így aki összerakta nagy valószínűséggel pasztát is rakott rá... ...azzal csak az a gond, hogy az eltelt idő alatt a paszta összeszáradt a processzorral és a hűtővel, azaz, amikor leveszed a processzorról ne erőltesd...


Mellesleg a youtube teli van mindennel, többek között az adott hűtő pasztázásával is, hogy hogyan csináld...


https://www.youtube.com/watch?v=j3cfA2xD6vI

2017. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszod.
2017. febr. 12. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!