Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer laptop túlmelegedés...

Pavel Norbert Attila kérdése:

Acer laptop túlmelegedés lehetséges megoldás (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Adott egy acer aspire 5755g tipusú laptop, config:

Intel core i5-2430M 2,4ghz

Nvidia GeForce GT540M 2gb ddr3 vram

8gb ddr3 ram

A probléma, hogy a gép bekapccsolása és pár perc youtube videó nézés vagy netezés után a gpu 98C és a cpu 90-93C fokon van. Olvastam valami olyasmit hogy néhány acer gépben nem hővezető paszta van hanem valamilyen lapka aminek gyenge a hővezetése, ezt ki lehet cserélni hővezető pasztára? Bármilyen játék nagyon akad rajta, a gta5 minimum bellitással 6-7 FPS-el fut amig le nem áll a gép, azért ez a gép többet kellene produkáljon szerintem. Bekapcsolásnál jól felpörög a hűtő gondolom a porkifújás miatt de utána bárhogy terhelem csak alig hallható marad nem pörög fel teljesen, próbáltam manuálisan fenneb húzni de nem sikerült egy programmal sem. Mit tudnátok ajánlani?



2017. febr. 14. 12:26
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

SpeedFan-al mérve.

2017. febr. 14. 12:33
 2/4 A kérdező kommentje:
A gépet alápockolva használom könyveken.
2017. febr. 14. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mind thermal pados, csak bizonyos típusok, nálam most pont van 1 olyan, de nem tudod pasztára cserélni, mivel a thermal pad vastagabb mint a paszta! Volt hasonló laptop is nálam, i5 480m, Geforce gt540m vga-val, szintén acer, sőőt, pont majdnem ugyan ez a széria(5742G) Ami eléggé elcseszett széria amúgy, mivel borzalmasan melegszik! Nálam pasztázás után is (prototype alatt, ami gpu-t 100%-on a cpu-t pedig 90%-on járatta) tehát ez amolyan mindent terhelt, és a cpu magok felmentek pasztázás után is 95-103C fokra max!

Úgy tudtam valamit is segíteni rajta, hogy a turbót lekapcsoltam! "felpörög a hűtő gondolom a porkifújás miatt" ilyen funkciója nincs neki! Nézzed meg pl.: hwmonitor-al is a hőfokokat, ha nem pörög fel a venti, akkor azért ne csak 1 progira hagyatkozz! Kapcsold ki a turbót, ezt az energia gazdálkodás-ban tudod megoldani, próbáld meg újra pasztázni, ahol pad van, oda padot rakj te is, rakja alá 1- ventit, vagy veszel használtan akármilyen hűtőpadot, talán picikét segíthet! És igazából ennyi, több lehetőséged gyakorlatilag nincsen!

2017. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és részletes választ. Szétszedtem a gépet ujra pasztáztam szerencsére paszta volt mindenhol. A hűtő ventilátor elég kopott lötyögött kicsit és hangja is van ráférne egy csere de most nem kaptam hozzá valót ezért visszaraktam a régit. A gép 2011-óta megy és nem volt portalanítva csak sűrített levegővel kifújva párszor úgyhogy por is volt benne rendesen. Na már most pasztázás után a gpu 70C és a processzor 75C fokon van normál használatnál és játék közben sem megy 85C fölé hosszú idő után sem. Beszerzek egy hűtőpadot és majd egy új ventillátort a gépbe és így egész használható lesz a gép.
2017. febr. 15. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!