Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítség! Valaki tud mondani...

Segítség! Valaki tud mondani valamit?

Figyelt kérdés

Még tavaly szeptember, október környékén vettem egy Kingston 4GB KVR13N9S8/4 [4GB PC3-10600 CL9 240-PIN-DIMM]


Volt egy alaplapom, ami tönkre ment, nem tudom milyen fajta volt, de nem vette be az se. Jó a ram, mert letesztelték, bár azt mondták elég speciális ram.


Tavaly év vége fele vettem egy ASRock G41M-VS3 R2.0 alaplapot és ez sem tudja kezelni. Van esetleg valami mód rá, hogy működésre bírjam?


Azért vettem egyébként ilyent, mert Intel Core 2 Quad Q9500 processzor van a gépben és csak ez volt még olyan alaplap, ami képes volt kezelni.

4GB Samsung ram van benne, azt bezzeg kezeli.


Szóval esetleg valami ötlet? Vagy nem fogja kezelni?



2017. febr. 18. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha csak magában rakod be bármelyik slotba, nem indul a gép? Ha így van, de a másikkal gond nélkül megy mindkét slotban, akkor a ramod vagy rossz vagy valami miatt inkompatibilis a lapoddal.

Esetleg a legfrissebb BIOS-al próbálkoznék.

2017. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyébként mindkettő 1333 Mhz-s. Tehát még ezek is illenek egymáshoz.

Egyik Slotba se megy azzal a rammal, egyébként mondtam, letesztelték, nem hibás. Meg hát ujonnan vettem, nem használtam, 3 év garanciám van rá.

2017. febr. 18. 22:26
 3/6 levis56 ***** válasza:
Próbáld ki másik gépben is,mondani én is tudom,hogy jó volt a teszten.
2017. febr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 levis56 ***** válasza:

[link]


Itt azt írja Asrock lapokkal kompatibilis.

2017. febr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem szerepel benne az én alaplapom típusa.
2017. febr. 19. 09:59
 6/6 anonim ***** válasza:
A memóriavezérlő 256 Mbyte-os chipeket kezel, ezért csak olyan 4GB-os modult ismer, amin kétoldalon vannak chipek (16db).
2017. febr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!