Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudtok évekig kitartó, jó...

Tudtok évekig kitartó, jó minőségű, csendes gamer gépet 2017-ben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom fent van ezer ilyen kérdés stb, de nem annyira értek a gépekhez, szóval nekem az ilyen márkanevek, számok, betűk kb kínai. Annyi a lényeg, hogy most 2017-ben szeretnék egy gamer gépet vásárolni, NEM használt alkatrészekből és összerakva, házzal együtt, minden, nem akarok szharakodni, olcsó húsnak híg a leve. Szükségem lenne egy megbízható "cégre" vagy valamire, akik összeraknak gépeket (ezt a computerimperium -ot néztem, de nem tudom mennyire ésszerűen rakják össze amit kell, mennyire megbízhatóak). 200ezer ft alá nem nagyon érdemes sztem menni, 300 fölé pedig nem szívesen mennék.

A lényeg, hogy korszerű legyen benne minden, lehető legújabb, és a legtovább kitartó, az ár függvényében persze.

Netes multikat kell jól vigyen, illetve nyilván minden játékot a lehető legmagasabb grafon.

Mindemellett pedig legyen csendes.

Ez a 3 "egyszerű" kitétel lenne (sokáig korszerű | mindent maxon vigyen | legyen csendes), hozzáértőknek, nekem azért nem egyszerű, mert fingom sincs mi kell bele, de nyilván ha valaki ért hozzá az 5p alatt megrendeli az alkatrészeket és összedob vmit.

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. febr. 24. 01:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mindegyik összerakó cég képtelen értelmes gépet összerakni, főleg halkat, szóval ezt már sütheted. Az is vicces, hogy nem nyithatod ki a fedelét tisztításra, különben lőttek a (nem létező) garanciának (gondolom nem olvastad el az imperium feltételeit).

Egyébként meg a radium ügyfélszolgálata nagyon rendes, bár ők is irdatalanul szarul rakják össze a gépet, de ha megírod nekik, akkor tudnak módosítani az alkatrészeken.


[link]

Ezt a gépet válaszd, csak RX480-ból a 8GB verziót vedd és írj rá előtte a radiumra, hogy azt a krv hangos tápegységet dobják ki a francba és vegyenek bele egy BeQuiet! Straight 10 szériájú darabot és a processzorhűtőre is rakjanak rá egy Alepnföhn Sellát.


De ha már ennyire átkonfigurálják neked, akkor ez miben különbözik attól, hogy a pcx rakatja neked össze az egészet, hm? Azon kívül, hogy a pcxen sokkal olcsóbban jönnél ki. Sosem fogom megérteni ezt a gondolkozást.

2017. febr. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Legtöbb nagy üzletben kérheted az összeszetelést. de előre cspmagoltat kerüld.

amúgy meg ha a pénz nem akadáj, a legmodernebb cpu, vga... kiáló hűtéssel, akár vízhűtés, de közel 600 -ra számolhatsz.

2017. febr. 24. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Előre összerakott gépet soha ne vegyél! Írnak majd itt gép összeállítást PCX ét melegen ajánlom. Gép összerakóba bepotyogod ott van összerakás is.

Szerintem rx480al már kijössz 250 alatt. Ne kapkodd el :)

2017. febr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ház:

Zalman Z3 számítógép ház

11.055 Ft


Tápegység:

Be quiet! 500W System Power 8 BN241 tápegység

17.104 Ft


alaplap

Asrock H170M PRO4S alaplap

25.610 Ft


processzor

Intel Core i5-7400

56.735 Ft


memória

Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black

40.221 Ft


Videokártya

Asus RX480 8GB GDDR5 DUAL-RX480-8G videokártya

79.886 Ft


SSD

Kingston 240GB Hyperx Fury

28.037 Ft


Merevlemez

Toshiba 1TB 32MB SATA3

13.808 Ft



+Gépösszeszerelés 5000 Ft


Összesen: 218.462 Ft + Áfa 277,446 Ft


Ami utólag is fejleszthető, hogy 8gb rammal kezded (azis bőven elég még) az -20ezer és nem muszáj ssd, egy értelmesebb hdd és megint -20.


Azaz akkor 250 alatt kijön :)

2017. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
4#, ez minden, de nem csendes.
2017. febr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
PCX-nél ha gépösszerakóban csinálod, akkor az alkatrészekre kapsz garit és ott nem bukod ha közben lekapod az oldalát megpucolni a gépet.
2017. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#5 hasonlót raktam össze anno csak úgymond 1 generációval korábbit.

Mikor először bekapcsoltam meg kellett újra néznem be van e kapcsolva mert regihez képest 0 hang.

Mondjuk nekem 212 evo hűt de az Intel est se nagyon hallani

2017. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat! :)

Ezek alapján, illetve pár informatikával foglalkozó haverom elmondásai alpján pakoltam össze a következőt ipon. hu-ról:


ZALMAN Z3 Plus fekete - 12 192 Ft

BE QUIET! System Power 8 500W - 18 773 Ft

ASROCK B150M Pro4S - 21 106 Ft

CRUCIAL 8GB DDR4 2400MHz CL17 CT8G4DFS824A - 33 350 Ft

HyperX 240GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/240G - 27 431 Ft

TOSHIBA Desktop 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100 - 13 143 Ft

INTEL Core i5-7400 3.00GHz 1151 BOX - 55 505 Ft

ASUS DUAL-RX480-4G RX 480 4GB GDDR5 PCIE - 64 718 Ft


Összesen: 246.218 Ft.


Jó mert legtöbb dologhoz iPonon akciósan/olcsóbban jutottam hozzá mint pcX-en, bár lehet, hogy ezek ilyen mondvacsinált akciók, mert a mostani árak is akciósak de van amelyik több, van amelyik kevesebb, mint amin én vettem akciós árak :D érdekes...Mindenesetre nem voltam túl elégedett, mert 2 hetet csúszott a szállítás, mert valami hiányzott, pedig elvileg minden raktáron volt és még ahét péntekre adtak időpontot hogy kihozzák. A másik, hogy nem vállalják az összerakott gépek kiszállítását, ezért kikértem alkatrészekben, csak a Dózsa György út közelében lévő Tüzér utcában hajlandóak összerakva átadni a gépet. Viszont ami picit dühítőbb volt, hogy így is el kellett mennem oda, mert az Asrock alaplapon nem a legújabb BIOS futott, ezért nem működött a gép az újabb i5 procival, és oké, ők csak összedobják, kiszállítják, stb, de aki látta, hogy ez így 1:1 kerül becsomagolásra, miért nem adta át frissítésre, amúgy is mindent átnéznek.

Na m1. Ezen kívül egyébként elég elégedett vagyok, magával a géppel, halkan búg, alapból a házban 4 ventilátor volt, most az hogy az első kéken világít...hát kinek mi, nekem nem lenne fontos, de nem is utálom érte. Működésileg meg hát nem is kell mondjam szerintem, nagyon állat. Most frissítgettem az eszközkezelőben az illesztőprogikat, valami gyökér komplexet vagy buszt vagy nem is tudom mit frissítettem, és kövi beindításán Radeon fel is ajánlotta a vizuális szuperfelbontást. Szóval elég komoly kis rendszer lett, úgy érzem, hogy az ár-érték arányból, úgy, hogy vadi új minden, kihoztam a maxot, nyilván a házból jó lett volna egy sima 3-as is, de amennyit spóroltam az egészen, hogy akciók, meg hogy pl nem hűtős ramot tettem bele, - mert sztem arra felesleges hűtő, ha nem akkor meg nem az a legdrágább alkatrész, tehát nem fáj annyira ha cserélni kell egy hűtősre - meg a szinte legújabb dolgoknál kicsivel előbbi dolgok vannak benne, amik jók, mert még huzamosabb ideig elegek lesznek, de mégsem olyan drágák mint a legújabb dolgok, amik annyival nem is érnek többet, kihoztam a maximumot.

Már csak egy 120 Hz-s monitor kell ehelyett a régi 60Hz-s LG TV/monitor helyett, és meg is vagyunk :)

2017. ápr. 24. 20:40
 9/16 anonim ***** válasza:
33 ezerért egy 8GB ramot és egy 27 ezres 240GB SSD az nagyon érdekes. "Halkan búg" tehát hangos. Ebben az árban hangtalanul is meg lehetett volna oldani.
2017. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul írtam, 2x8GB Ram, lemaradt, így azért már más :)

Hát az a búgás az ami a ventilátorok közötti levegő, de semmi recsegés meg tengelyes rezgés meg ilyesmi nincsen (egyelőre persze:D idővel minden ventilátor megrottyan, de az előző pl ferde volt vagy mi, nem is értem, és időnként úgy recsegett mint a fene, néha meg semennyire se, nem értetem akkor, mert ami rossz az mindig rossz, és olyan volt, mintha a lapok hozzáértek volna vmihez, pedig nem, na m1, nem lényeg, lényeg h ez jobb :) ennél halkabbat még nem hallottam.)

2017. ápr. 24. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!