Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges hogy Bottleneckes...

G3F0rc3 kérdése:

Lehetséges hogy Bottleneckes vagyok?

Figyelt kérdés

2016 nyarán állítottam össze egy gépet,de a mostani sőt még a régebbi játékok sem mennek mindig very high/ultra beállításon.


Konfig:Alaplap:MSI Z170A Gaming M3

Processzor:Intel I5 6600k 4.0ghz

Ram:Kingston HyperX 16gb ddr4 2133mhz

VGA:MSI GTX1070 Gaming X

Táp:EVGA Supernova 650 G1

Hűtő: Be Quiet Dark Rock 3



Barátom gépén minden játék maxon megy legalább 60 fpssel és neki mindenből egyel régebbi generáció van



2017. febr. 25. 01:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Zárójelben még hozzátenném hogy a videókártya 95%-on megy alapjáraton míg a processzor 33% körül
2017. febr. 25. 01:56
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit nagyon túl van lihegve ez a "kihajtás" "bottleneck" téma! Nem azért akad! riva tuner-el ki tudod monitoroztatni, ekkor biztosan meg fogod tudni a választ a kérdésre!

Mit is jelent a bottleneck? Azt, hogy 1 adott játékba, X beállításokkal, x pályán, nem terheli maxon a vga-dat, mert a cpu-d előbb "elfogy"! Ez nem ördöngősség, csak felesleges nagyon fölé lőni a kártyát mert sokkal drágábban jön ki, cserébe viszont nem lesz semmivel több fps-ed! Olyan pedig nincs, hogy egyik sem limitál, (pedig sokan így kérdezik) ugyanis ekkor végtelen fps lenne, ami persze nem létezik!

Egyébként nem írtad milyen játékok akadnak, milyen felbontáson!

2017. febr. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy épp a GPU-ra vagy a CPU-ra van nagyobb szükség, az mindig a programtól, és beállításoktól függ. Mindig van bottleneck, és ez természetes.


Példa:


Saját gépeden CS 1.6 extrém módon CPU limites, bár több száz fps-en. Sokkal erősebb procival lenne az több tízezer is.


Saját gépeden BF1 ultra 16k felbontáson extrém GPU limites lenne, és valahol 1 számjegyű frame rate mellett mozogna, hiába bír el a proci a játékkal. Itt meg erősebb (vagy több) GPU javítana a helyzeten.


Baj csak akkor van, ha a komponensek olyan aránytalanul vannak összerakva, hogy a bottleneck mindig, és mindig ugyanabban az irányban érvényesül. Például ha beraksz 2 GTX 1080-at SLI-ben egy Pentium II-es gép mellé (ha lehetne), akkor hiába a grafikus számítási teljesítmény, fog a CS is akadni rendesen.

2017. febr. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A másik probléma, hogy sokan maxra lövik az élsimítást, ami komolyabb kártyákat is megfektet. Lássuk be, a gtx 1070 erős, jó kártya, de nem "mindenható". Emellett nem mindegy, hogy milyen felbontáson milyen grafikai beállításokon játszik az illető.
2017. febr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha az élsimítás maxon van, még a GTX 1080-at is megizzasztja.

Nézd meg, hogy ezek ne legyenek annyira feltéve, lehet tényleg ez lesz a gond.

2017. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát a GTA V-ös évtől kezdve a mostani játékokig szinte minden játékkal van valami probléma, pl a GTA V-ről néztem benchmarkokat és 110 fpsnek kéne lennie max beállításon, én örülökm ha a 60 megvan, For Honor max beállításon 30 fps-t alig éri el, de a barátom gépén megvan a 60 fps


Ui:A max beállítások itt FHD-ban értem, pedig azért vettem a gépet hogy majd később 1440p-be is tudjak játszani

2017. febr. 25. 15:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Pl; a gta 5. Élsimítást élből levehetet 2x-re meg a tükröződését is. Az advanced grafikánál meg minden kikapcs. Persze, hogy alig van 60 fps, ha ezek mind tökig fel vannak húzva.
2017. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" pl a GTA V-ről néztem benchmarkokat és 110 fpsnek kéne lennie max beállításon, én örülökm ha a 60 megvan, For Honor max beállításon 30 fps-t alig éri el, de a barátom gépén megvan a 60 fps"


Az nvidia csinál fasságokat már egy jó ideje. Ezek között az egyik legelképesztőbb az, hogy alapértelmezett beállításként ráerőszakolják a vsyncet a játékokra a control paneljükből. Mi több, egyes esetekben a felezett vsyncet állítják be alapértelmezettként. A 60 és 30 nálad is erre utalhat, feltételezve, hogy 60Hz-es monitorod van.


Nyálazd át a globális profilt is, meg az egyes játékok profilját is, és mindenütt állítsd a vsyncet alkalmazásvezéreltre. Akkor a játék fogja kezelni. Persze ki is kapcsolhatod, ha akarod.

2017. febr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A bottleneck szūk keresztmetszetet jelent. Egy adott program futtatása közben melyik elem az ahol az adatforgalom sebessége csökken lassul. Ssd meghajtôd van? Az nagyon sokat jelentene ha az lenne legalább 10 fps-t átlagban
2017. febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!