Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sajnos elérkezett a laptop...

Sajnos elérkezett a laptop vásárlás ideje, milyet volna érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Nekünk leginkább az lenne a fontos, hogy megbízható, stabil működésű legyen, alacsony fogyasztású, valamint csendes működésű. Gondolom ez a két utóbbi talán össze is függ. A nagy teljesítmény nem volna szempont, inkább az előbb említettek. És hát szeretnénk megúzni lehetőleg úgy 200e HUF környékén. Milyen márkában gondolkodjunk, pl Dell vagy Lenovo? Azt mondták hogy az Acer-t kerüljük. Nagy hiányosság manapság az optikai meghajtó hiánya? Talán USB-ről is lehet telepíteni, ezt nem tudjuk mert hihetetlen de még nem volt laptopunk csak PC, ami éppen elromlott. Mérete is fontos lehet, van ugye a 13.3 a 14.0 és a 15.6 incses. Legtöbbször íróasztalon használjuk, sztem ritkán vinnénk magunkkal utazsra. Nem túl kicsi a 13.3-as képernyő? Jó lenne ha normálisan lehetne rajta dolizni. Hát leginkább szöveget szerkesztünk rajta, eddig Linux operációs rendszerünk volt, mert a Windows-t már nem bírta a régi PC és erre is azt tennénk már akkor inkább, eléggé megszoktuk már. Weben természetesen szeretünk böngészgetni, ahoz sem árt azért egy bizonyos teljesítmény, valamint filmezni is óhajtanánk rajta. A párom a kamerával felvett nyaralásos videókat is ezen vágná meg, gondolom azzal még megbírkózik. Hát nagyjából ennyi, fontos lenne hogy ne melegedjen az alja, mert ágyba is szeretnénk magunkkal vinni olykor, és ha nem kellene még az aljára egy ilyen ventillátor kiegészítőt szerelni, mint amilyen az egyik isminknek volt, az azért már elég hangos, nem való a hálószobába.

2017. márc. 6. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Strapabíró, jó billentyűzettel szerelt, fullhd felbontású üzleti gép 200k-ért:

[link]

2017. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 |Orfeusz| ***** válasza:

Nem biztosan a legjobb de a HP Probook 430 és 450 megfontolandók.

430: [link]

450: [link]


Felszereltségük:

- i3 7100U, ez nektek elég lesz

- videokártya nincs (az első válaszoló linkjében a videokártyás verzió van, de szerintem nincs szükségetek rá. A processzorba épített is elég jó).

- 500GB merevlemez - SSD jobb lenne, de ennyi pénzért sajnos csak merevlemez van.

- kifejezetten jó gépház, ebben a kategóriában szerintem a legjobb anyaghasználat és összeszerelés.

- a 430 13.3, a 450 15.6 collos, TN paneles (rondább fajta) FullHD képernyő. A FullHD jó, mert a munkaterület nagyságát a felbontás határozza meg, nem a fizikai méret. Sok pixelre sok tartalom elfér. A TN panel az a fajta képernyő, amit valószínűleg eddig is használtatok: fakó, invertálódik a kép oldalról nézve. Létezik egy sokkal jobb fajta képernyő is, az IPS, az egy picivel többe kerül.

- A hűtésük jó.

- DVD meghajtó szerintem szükségtelen, de mostanában még mindegyikbe raknak.

2017. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 |Orfeusz| ***** válasza:
Képernyőben (fullHD IPS) és hardverben (i5 processzor, SSD) jobb volt a DELL 5559 egyik változata, 220-30 ezerért, de most nem találom, eltűnt a boltokból. Nekem pedig egy Fujitsu A556/G van, a Dellhez hasonló paraméterekkel, ez is eltűnt... Nem tudom mi van a magyar boltokkal.
2017. márc. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát köszönjük szépen a válaszokat, sztem leginkább az íróasztalon használjuk majd, ahol rádugnánk a rendes billentyűzetet valamint a már meglévő monitort. De azért időnként kivonulnánk vele a pihenőkertbe is, balkonra, gangra, meg persze néha az ágyba, illetve konyhába, és ott is jó volna ha hazsnálható lenne. A mysoft.hu webáruházat ismerjük csak jelenleg, onnan érdemes rendelni?
2017. márc. 7. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


A linux miatt javasolnám a dell márkát, mivel a dell külön gondot fordít arra, hogy a hardverei kompatibilisek legyenek a linux kernellel.


ha asztalon használnád, akkor inkább 14 vagy 15,6"-os legyen.


a mai linux rendszerekhez (pl ubuntu) sem árt, ha van egy kis vas a szoftver alatt, legyen benne legalább 4GB memória. Intel processzoros gépet vegyetek, i3 vagy i5-öt, az i7 felesleges ahhoz, amire ti használjátok. a proci jelzése mögött szokott lenni egy többjegyű szám, az kezdődjön 6-al vagy 7-el, ezek a legújabb processzorok, azokat célszerű megvenni.


itt belinkelek egy listát, szerintem ezek közül válassz!


[link]

2017. márc. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!