Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte Radeon RX 470 meleged...

Gigabyte Radeon RX 470 melegedése?

Figyelt kérdés
Új videokártya vásárlás előtt állok és kinéztem magamnak a Gigabyte RX 470 G1 Gaming 4G 4GB kártyát 60ezerért de sok helyen olvastam hogy nagyon melegszik a kártya. Esetleg valakinek van tapasztalata az említett kártyáról?

2017. márc. 10. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Azzal a kőkemény 120w tpd-vel aztán ez rohadtul melegedős lehet... Hol olvastál ilyen hülyeséget? Meg ez nagyon relatív, mert kinek mi a melegedős? Pl. Gamerpistának lehet már meleg a 60-65 fok is...
2017. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pl. newegg, árukeresőn is írták kommentekbe hogy nagyon melegszik és 1-2 youtube videon is 77-80C is elérte a hőmérséklete.
2017. márc. 10. 12:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél MSI-t, Asust, Powercolort, XFX-et... azok sem kerülnek többe.
2017. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha gyári beállításon mennek a ventik, mehetnek akár 70-80 fokon is, ez függ a gépháztól is, mennyire szellős, hány venti kergeti a levegőt benne stb. Egyedi ventiprofilt lehet csinálni afterburnerben, vagy trixx-ben, vagy a gigabyt programjával. Nekem xfx rx 470 van, trixxet használok ventiprofilhoz, nem megy a kártya 65 fokfölé. Amúgy a 70-80 fok normális "üzemi" hőmérséklet, ennek ellenére szerintem senki sem szeret befűteni a gépnek én úgy gondolom.
2017. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70-80 fok egy GPU nál teljesen normális, egyáltalán nem számít soknak. 90 fok felett lehet aggódni, de amíg a 100 fokot nem lépi át jó eséllyel nem lesz semmi baja(pl az evga hírhedt 1080 as kártyái is 106-107 fok körül sültek meg). Én 60 fokig a ventit se kapcsolom be, mert minek.
2017. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!