Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen PC-t állítsak össze...

Milyen PC-t állítsak össze grafikai célokra? (PS, digitális rajzolás, animáció,3D tervezés)

Figyelt kérdés

Hosszú távra szeretnék összeállítani egy PC-t. Elsődleges szempont, hogy erős gép legyen és jó minőségű (nem csak pár évig kell), és csak másodlagos hogy mennyiből. Anyagi keret: 300K körül, az se baj ha felmegy 350K-ig, de jó lenne ha az lenne a max. Mac-et nem akarok.

Több kérdést foglalnék bele, elvégre eléggé összetett a dolog, és minél több nézőpontot szeretnék látni.

1.) A legfontosabb a proci. Egy Intel Core i7-et néztem ki (6 mag, 3,4 GHz, 2011-3). Kell ez vagy sok? (Nem vagyok gamer, és videós sem különösebben, de az animáció miatt gondolom nem árt ha van, csak nem tudom, hogy kisebb elég lenne-e). Alaplapot is tudtok ajánlani hozzá?

2.) 32GB RAMot szeretnék, melyiket ajánljátok?

3.) Videókártya?

4.) Procihűtőt milyet tudtok ajánlani?

5.) Monitorokat is szeretnék hozzá (2 db), olyan kellene, ami nem egetverően drága, de normálisan be lehet kalibrálni (a jelenlegi 4 éves laptopommal ez a legnagyobb probléma, rettenet a kijelzője és nem lehet bekalibrálni).

Azt hiszem, egyenlőre ennyi lenne. Ha esetleg ezeken kívül másra is van tippetek, amit melegen ajánlotok, nagyon szívesen fogadom.

Előre is nagyon köszi a válaszokat! :)



2017. márc. 16. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Monitorok miatt a gép árából jelentősen el kell venni.


Elég egy i5, kezdetnek 16GB RAM, videókártyának RX 480/GTX 1070, ha tuning nélkül kell processzor, elég az alap is, ha lesz pénzed érdemes lenne ízhűtést rakni rá...


De ha itt kérdezed, nem fogsz te még egy jó ideig óriási méretű fájlokkal és modellekkel dolgozni szerintem.

2017. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1, jó lenne tisztázni pontosan milyen proci, egyébként nem hátrány a nagy számítási teljesítmény pl renderhez (meg a photoshophoz, mert egy optimalizálatlan fostalicska).

2, kb tök mind1, de ne a legdrágábbat vedd ekkora mennyiségnél

3, RX 480 8gb-at ajánlom, nem árt a vram ha gpu renderelni akarsz.

4, ehhez megint csak tudni kéne milyen proci, de 10-15ért már lehet kapni halk léghűtéseket

5, igazából bármiféle ips paneles monitor megteszi, ennyiből csúcsmonitorra úgyse futja. A kalibrálás meg rajzoláshoz lényegtelen, mert tudod milyen színekkel dolgozol (az inkább fotósoknál számít).

+ban még ajánlanék egy ssd-t, Ps alá (mert még mindíg egy optimalizáltlan fostalicska, én egyszer "animáltam" vele, megevett 28GB RAM-ot meg ~150GB virtuális memóráit, ez volt egy 5 másodperces gif neki )

2017. márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Való igaz, annyira nem vagyok még benne a szakmában, de nem is fejlődhetek / teljesíthetek jól egy 4 éves Lenovo G580 laptoppal, aminek rémes a képernyője és alig vánszorog PS alatt. Ha pedig már beruházok egy PC-re akkor olyanra, amit jóideig nem kell fejleszteni, bővíteni, és olyat ami időtálló (már amennyire lehetséges).

Procinál az i5 és i7 között őrlődöm, de ha azt mondjátok hogy bírni fogja, akkor nekem tökéletes lenne az i5 (6600k, 3,5 GHz) :)

A videókártya asszem eldőlt, köszönöm hozzá a segítséget. :) Ehhez alaplapot tudtok esetleg ajánlani?

A képernyő színhelyessége nagyon fontos nekem, mert nem színkódokat látok hanem ugyanúgy színeket, és képtelen vagyok hozzászokni a laptopom fakó színeihez, és amit rajzolok rajta, az más képernyőn zavaróan rikító. Ráadásul TN-panel révén csak bizonyos szögből lehet úgyahogy normálisan látni a képet. Milyen márkát ajánlotok monitornak? LG-n gondolkodom.

Köszönöm az eddigi és az ezutáni javaslatokat előre is!

2017. márc. 16. 21:12
 4/4 A kérdező kommentje:
* Az alaplapot a procihoz akartam beilleszteni xd Csak telefonon nehéz átlátni a szöveget :D
2017. márc. 16. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!