Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik használat rosszabb egy...

Melyik használat rosszabb egy notebook akksinak?

Figyelt kérdés

Adott egy macbook pro, és azon gondolkozok, hogy azzal teszem-e a jobbat neki, ha folyamatosan töltőn használom, vagy ha 20-25% körülig hagyom merülni, és utána felteszem használaton kívül töltőre.

Nem kell nagy energiaigényű feladatokra gondolni, főként soft netezés, esetleg néhány videó megnézése youtube-on.


Azt olvastam, hogy például a magas hőmérséklet az, ami nem túl ideális neki, viszont gondolom a netezés nem max fényerőn nem melegíti be annyira, pláne 95-100% között, amikor a lassú töltés megy.

Jól látom?


2017. márc. 18. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha folyamat töltőn van nem töltődik túl, mert olyankor hálózatról megy a gép, megkerüli az aksit, amit kihúzod a töltőt azonnal átvált aksira.

Ajánlott legalább 2-3 hetente lemeríteni ~15%-ra.

2017. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
rendben köszi :) az meglesz, ha valami erőforrásigényesebb tevékenységet csinálok, akkor inkább használom akksiról, mint töltés közben :)
2017. márc. 18. 10:21
 3/7 Szirty ***** válasza:
A Li-ion akkunak nam használ a magas hőmérséklet (vagy a fagypont alatti) és az ha 100%-os töltöttségen tartják hosszú ideig (hetekig, hónapokig).
2017. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lítiumos akksik ideális tárolási töltöttsége 55-60% körül van.


Lenovo-nak pl. van egy "One key optimizer" nevű progija, ami 55% és 60% között tartja az akksit. 2-3 havonta célszerű egyszer feltölteni-lemeríteni és megint a közepes töltöttségre állítani.


Én így tudom.

2017. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát én meg úgy csináltam ha otthon használtam az akksit kivettem, hálózatról használtam. 5 év után is 100%os akksim van :D
2017. márc. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát macbook-ból nem veszem ki :D de amúgy rengeteg féle dolog terjed, például valaki azt mondja, hogy az sem tesz jót, ha valaki csak hálózatról, akksi nélkül használja :D mármint nyilván nem az akksinak rossz, hanem a gépnek.
2017. márc. 18. 11:47
 7/7 Szirty ***** válasza:

"például valaki azt mondja, hogy az sem tesz jót, ha valaki csak hálózatról, akksi nélkül használja"


És miért gondolod hogy pont itt nem lesz az a helyzet, hogy sokan sok mindent írnak majd erről?

2017. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!