Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zizegő, zúgó hangot ad ki a...

Zizegő, zúgó hangot ad ki a hangszóró az egér mozgatására, görgetésre, ha tölt a böngésző stb. Mi okozza és hogy tudnám megoldani ezt a rendkívül zavaró problémát?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy új 2.1-es hangfal szettet, nagyon szépen szól, meg jól működik ezt az egy problémát leszámítva, ami hosszabb idő után nagyon zavaró tud lenni. A boltban kipróbáltuk és ott nem volt semmi ilyesmi, működött rendesen, ezt szerintem nem is a hangfallal van a baj. Az előző hangszórókkal nem volt ilyen probléma. Az új hangfal márkája F&D F313U ha ez fontos. Tudnátok segíteni hogy oldjam meg ezt? Előre is köszönöm a válaszaitokat.
2017. márc. 21. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkor a szokásos módszer, dróttal kösd össze a radiátort a gépházzal (bármilyen fém részével, pl tápegység kilátszó részével). Elmúlik?


igen=> rossz a földelés. Konnektorban, tápegységben, gépházban. Minimum az egyikben.


Nem=> rossz a földelés a konnektorban, amire a hangfal van kötve.

2017. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A hangfal nem közvetlen a konnektorból kapja az áramot, henm USB kábelen keresztül, amit a gépbe kell csatlakoztatni a hangkábellel együtt, ha ez számít. De az szerinted nem zárja ki a rossz földelés lehetőségét hogy az előző hangfal nem zizegett?
2017. márc. 21. 19:47
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt még elfelejtettem, hogy nincs radiátor, konvektor van csak a szobában és elég távol a géptől. Az is megteszi ha a falba ütök egy szöget és ahhoz drótozom a gépet ha földelésről van szó?
2017. márc. 21. 20:19
 4/13 Hominida ***** válasza:
Nem teszi meg. :-D A fal nem jó vezető. De ha van földelt konnektor a falban, akkor annak a földérintkezőjéhez (OLVASS UTÁNA!) is kötheted a drótot.
2017. márc. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szóval a gépet drótoljam össze a földeléssel? Mármint a gépházra kössem rá a drótot?
2017. márc. 21. 23:43
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a váaszokat, meg fogom próbálni
2017. márc. 21. 23:57
 7/13 anonim ***** válasza:

Amúgy ha USB-n kap áramot akkor a tápegységre vagy alaplapra tippelnék én. Másik géppel nem tudod kipróbálni? Vagy usb-s telefon töltőre a gép helyett?


Megpróbálhatsz ráhúzni egy ferrit gyűrűt is a kábelre (usb-re meg hangkábelre is).

[link]


Rosszabb esetben pedig földhurok lehet (na nem rossz, csak bonyolultabb): [link]



Szóval a lényeg, hogy elektromos zajt hallasz, amit elég sok minden okozhat sajnos.

2017. márc. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként otthon nincs földelve semmi.
2017. márc. 22. 10:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Az nem tul egeszseges dolog
2017. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az árramforrást USB töltőre csatlakoztattam. Megszűnt a zavaró hang, de jelentkezett helyette egy másfajta hang, csak ez nem az egér mozgatására jelentkezik, hanem állandó, olyan mint a légyzümmögés. Mit csinájak?
2017. márc. 22. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!