Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire jók a processzorba...

Mire jók a processzorba integrált GPU-k?

Figyelt kérdés
Rákerestem, de elég zavaros információkat találtam. Olvastam olyat, hogy az integrált GPU kikapcsol, ha van a gépben egy videokártya. Máshol azt olvastam, hogy képes a videokártyával együttműködni és így javítja a teljesítményt.
2017. márc. 22. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében egy grafikus munkára alkalmas magja a CPU-nak.

Eleinte csak arra voltak jók hogy képet adjanak,majd az AMD-nek jöttek erősebb APU-k amik már viszonylag jó teljesítményt nyújtanak.Persze az Intel-nek se rosszak már az IGP-i,a HD630 még mindig jobb mint az a sok alsó kategóriás VGA.(GT740 és tsai)

Együttműködés meg nagyon ritka,ha az APU grafikus GPU-ja és a dedikált ugyan arra a GPU-ra épül akkor lehetséges csak.

2017. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A dolog lényege igazából az, hogy a régi, alaplapra integrált GPU-kat váltották le vele. Az alaplapok már csak a kivezetéseket tartalmazzák.


Sok-sok dolog van ma egy CPU-ban, ami régen külön chip volt az alaplapon. Szépen lassan belekerül egyre több dolog, mobil piacon meg még ennél is jobban. Maga a proci szinte a teljes gép.

2017. márc. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

egyszerre nagyon ritkán megy az IGP meg a rendes vga, talán notebooknál ha láttam ilyet.

AMD APUs proci szériája ahogy írták elfogadható teljesítményt nyújt alacsony áron, tehát nem 100 ezreket kell rá költeni a gépre (ami egy irodai gépnél felesleges is).


A legtöbb mai IGP az olcsóbb procik esetében is teljesen alkalmas kép adására és az alapvető feladatokra. Ideális olyan munkagépekhez, ahol nincs nagy leterheltség (pl raktározó programok, office programok futtatása, megrendelések és adatbázisok kezelése, levelezés, kisebb tervezői munkák (vagy épp a már kész tervek nézegetése autesk trueview-ban, ezek nyomtatása és még lehetne sorolni).

2017. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Trevor. ***** válasza:
Együttműködni APU-nál tud, arra megfelelő processzor és kártya esetén. Illetve BIOS-ban szokott lenni lehetőség arra, hogy a dvga mellett az igp is adjon képet, de ez csak arra jó, hogy több videokimenetet tudj használni, ha nem lenne elég, ami a videokártyán van. Illetve van a Lucid Virtu, de az leginkább megragadt koncepció szintjén.
2017. márc. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint, ha van egy önálló videokártya a gépben, akkor ezt a processzorba integrált GPU-t nem használja a gép? Jól értelmezem a leírtakat?
2017. márc. 22. 20:22
 6/7 Trevor. ***** válasza:
Ilyenkor automatikusan letiltódik az integrált.
2017. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 23. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!