Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik lenne a legjobb process...

Melyik lenne a legjobb processzor ebbe a laptopba? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy Samsung NP300E5C S04HU típusú notebookom és azt szeretném egz kicsit "felturbózni". Tudom hogy ez a noti nem játékokra lett tervezve, de a legjobbat szeretném belőle kihozni játékok szempontjábol. Melyik lenne a legjobb processzor ebbe a laptopba játékokra? Eddig az Intel I3 3310M típusú processzort néztem de ha van jobb ebbe a laptopba azt megköszönném ha elmondanátok :) az se baj ha AMD. Illetve azt nem tudom hogy cserélhető e benne a videókártya, jelenleg egy Nvidia GeForce 620M 1024mb van benne és ha nem lehet cserélni benne akkor olyan processzor kell gondolom amit még ki tud használni ez a VGA. Előre is köszi a válaszotokat.

2017. márc. 23. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mind a processzor, mind a videokártya rá van forrasztva az alaplapra, ez nem asztali gép hogy 2 mozdulattal kipattintod.


Ha ilyen terveid vannak, akkor reballozni kell, azt meg jó ha 2-3 cég bevállalja neked (és nem garantál sikert, csak megpróbálja, ha megsüti valamelyiket nem fizeti a kárt). Nem hiába BGA-s lap+prociként kerül már ki a gyártótól.

2017. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék kötekedni, de amikor szétszedtem hogy újrapasztázzam akkor én néztem hogy ezt kivehető CPU és számítástechnikai boltban is azt mondták, hogy cserélhető, de azt elfelejtettem megkérdezni, hogy melyik lenne a legjobb hozzá
2017. márc. 23. 15:08
 3/11 anonim ***** válasza:

#2: Igen, kivehető. Az első hülyeséget beszél. Ebben a videóban 23:40-nél látszik, hogy simán kiveszi:

https://www.youtube.com/watch?v=ir77n6bpwWk

A kérdésre viszont sajna nem tudok válaszolni:(

2017. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]

Itt az adott foglalatot támogató teljes cpu lista (amin egyébként nem szerepel a 3310, valószínűleg mert nem fcpga hanem fppga).

2017. márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, ment a zöld kéz :) alapjáraton értek az ilyenekhez,de a CPUk-hoz eléggé laikus vagyok. Aki esetleg tudja, hogy az adott foglalathoz melyik lenne a legjobb játékokhoz azt megköszönném :)
2017. márc. 23. 15:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdéseknél a legjobb, ha megnézed, a gyártó milyen processzorokkal forgalmazta/forgalmazza a típust. Azok biztosan jók bele ÉS ami még fontosabb, a hűtés is elegendő lesz azoknak.


A VGA-t viszont tényleg rá szokták forrasztani.

2017. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az Intel 3310M valószínűleg azért nincs a listán, mert olyan nem létezik (jelenleg). Igaz a Google talál pár találatot, de azok tévesek, pl itt:

[link]

Bal oldalt még 3310M-et írnak de a leírásban már 3110M


Hasonlóan itt is:

[link]

És még sok más oldalon...

2017. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
dehogyisnem létezik 3310M :D az intel hivatalos oldalán is fent van :D
2017. márc. 24. 08:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Link?

Én így kerestem, nincs (megfelelő) találat:

[link]

2017. márc. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem te kevered a 3310-et a 3130-cal, mert utóbbi létezik, előbbiről az intel saját adatbázisában sincs semmi (pedig az intelnek nagyon pontos a nyilvántartása ilyen téren)
2017. márc. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!