Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram bővítés után se kép se...

Ram bővítés után se kép se hang a gép indításnál?

Figyelt kérdés

A héten vettem egy Kingston KVR16N11S8/4 1600 Mhz 4gb ramot, amit szerettem volna az MSI P55M-GD41 alaplapomba beszerelni, két darab Kingmax 2gb-os ram mellé.

Ezt meg is tettem csak utána a gép indítás után nem érzékeli a monitort és nincs az induláskor hallható pittyegés sem. Valószínűleg a windows sem indul el. A Ramot jól helyeztem be ki is tisztítottam előtte a slotot. Ha kiveszem természetesen tökéletesen működik. Ötletek a megoldásra? Ezek alapján nem kompatibilisek? Vajon visszaváltják még a kereskedésben? Köszi előre is!



2017. márc. 25. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Vedd ki a 2x2 gb-ot és nézd meg, hogy egyedül az új 4-es is ezt produkálja-e
2017. márc. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, folyamatosan újraindulgat a gép a windows betöltésénél elakad és reseteli magát. Visszatettem a 2x2gb a másik slotokat használva tökéletesen működik, tehát nem slot probléma. Valószínű nem kezeli egybe a 4gb-ot.. Mit lehet ilyenkor csinálni? Boltnál nem volt 2x2gb-os kiszerelés, elméletileg kezelnie kellene 4 gigásat is.. Talán Ram hiba?
2017. márc. 25. 09:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak a 4 gigást tedd be és futtasd a memtestet. Ha hibás ki kell, hogy cseréljék garanciában.
2017. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 levis56 ***** válasza:

Hány MHz-n mennek a 2 GB-s ramok,mennyi a késleltetésük mert az új CL11.

A másik meg a lapod 1600 MHz-től csak OC-s memóriát kezel

[link]

2017. márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudok eljutni addig, hogy futtassam a memória tesztet, mert ha be van rakva, abszolút semmi kép, hang..


Hát azt megmondom őszintén nem tudom milyen késleltetésű. Kingmax FLGE85F- B8MH9 MEIH DDR3-1600 2GB.

Ennyit látok rajta, ha ebből te megtudnád mondani, ez akkor fog kiderülni. :)

Kingston KVR16N11S8/4 OC-s?

2017. márc. 25. 13:29
 6/8 levis56 ***** válasza:

A 4 gigás nem OC-s A 2 gigás igen. Próbáld kicseréltetni a 4Gb-t OC-re és CL9 késleltetésre és úgy mehet a többivel vagy válassz a kompatibilis listából.

[link]

2017. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 levis56 ***** válasza:
A frekvencia és a késleltetés egyezzen és Vagy mind OC legyen vagy csak max 1333 MHz-n menjen mind és nem OC
2017. márc. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor ezzel tárgytalan a jövő, marad a visszaváltás.

Köszi szépen a segítséget! :)

2017. márc. 25. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!