Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win10 vagy SSD vagy HDD?...

Win10 vagy SSD vagy HDD? Laptop kérdések.

Figyelt kérdés

Ha operációs rendszer nélkül veszek notebookot akkor mekkora SSD legyen benne?

Van olyan gép amibe van ssd meg hdd is?


Mert egy ismerősöm tudna felrakni Windowst, de azt mondta akkor nagyobb tárhely is kell..


Amúgy otthoni használatra lenne a gép.


Segítsetek légyszi :)



2017. márc. 25. 09:25
1 2
 1/16 szántóvető ***** válasza:

ok hogy otthoni használat de ha semmi extrára nem használod akkor egy 100ezres noti is megteszi hdd-vel.

az ssd olyan extra ami súlyos tízezrekbe kerül.persze ha tele vagy pénzzel az más.

2017. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A lényeg h gyors és jó akksija legyen :)
2017. márc. 25. 09:33
 3/16 anonim ***** válasza:

otthoni használatra PC-t inkább, a laptop azoknak éri meg, akik sokat hurcolásszák.

De ha ragaszkodsz hozzá:

Igen, természetesen létezik olyan is, amiben mindkettő megtalálható. Ha nincs mellette HDD, 240-250GB SSD legyen legalább. Ha van mellette, 120-as is elég. A mai a világban egyébként pár száz GB hely nagyon gyorsan el tud fogyni, ezt már magam is megtapasztaltam. De pl. külső HDD is megoldás lehet, ha betelne a tárhely.

2017. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mindenképp laptop érdekelne :)

Minimum mennyi HDD legyen benne?

Ha van benne SSD akkor az a gép halkabb is és gyorsabb is mint a sima HDD-s gépek?

2017. márc. 25. 09:39
 5/16 A kérdező kommentje:

Processzor mindenképp i3/i5 6xxx legyen? Ezek már jók ugye?

Legtöbb amit eddig néztem az i3 5xxx volt

2017. márc. 25. 09:41
 6/16 anonim ***** válasza:

De még nem árultad el mire használnád.


Ha filmezés, netezés meg ilyesmik akkor elég (és megfelelő) egy újabb i3 és 250es ssd.

Ha több filmet akarsz rajta tárolni akkor inkább vedd 1TB hdd-vel, és vegyél bele 120as SSD-t meg beépítő keretet ha kell, hogy gyors legyen a rendszer (SSD-n) és sok helyed is legyen.

2017. márc. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

A Windowsnak 30 GB-ot szoktam hagyni, így bőven elfér a dokumentumokkal és fényképekkel, a videókat másik meghajtóra szoktam tenni mert azok mérete nagyon kiszámíthatatlan, egy mp4 film pl. 400-500 MB, ebből ki tudod számolni mekkora hely kell neked.

Az SSD az sokkal gyorsabb mint a HDD és nincs benne mozgó alkatrész, hasonlítható egy pendrivehoz a működése. SSD-vel gyorsabban indul a Windows és a programok, de az is jó megoldás lehet, ha az Oprendszer és néhány apróság van az SSD-n ez mondjuk 128 GB-os és a sok helyet foglaló dolgoknak amiknél a sebesség nem számít annak egy HDD-t pluszban belepakolsz.

2017. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem a laptopban egy 256GB-s SSD van, a 128 szerintem kevés, ha nem csak az OS megy rá.
2017. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Filmeket nem raknék rá csak képeket, videókat.

Tudnátok ajánlani konkrét gépeket? :)


Pl ezek közül melyik lehet a jó?


[link]

2017. márc. 25. 14:04
 10/16 A kérdező kommentje:

150ezer alatt már tudnék venni jó gépet?


Mert nézem h ha ezekhez a gépekhez kérek pluszba például SSD-t akkor az kb +30ezer Ft

2017. márc. 25. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!