Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem növekszik linuxon a...

Miért nem növekszik linuxon a tárhelyem, ha RAID 1-be beleraktam még 2 db merevlemezt? Formázni kellett volna előtte?

Figyelt kérdés
Hogyan érdemes formázni őket, hogy használhatóak legyenek RAID 1 alatt?

2017. márc. 27. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tömbhöz hozzáadtad? Vagy csak úgy rádugtad és azt hiszed menni fog? Honnan tudná szoftver mit csináljon? Guglizzá, tanuljáá


[link]

2017. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gugliztam tanultam drágám, átállítottam az aktív merevlemezek számát 4-re, hozzáadtam őket a RAID tömbhöz
2017. márc. 27. 16:54
 3/11 A kérdező kommentje:
de még kellene tanulnom és a gugliban nem találtam, ezért kérek itt segítséget hogy méééég többet tudjak tanulni
2017. márc. 27. 16:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha megnézed a RAID-1 ábráját, látszik, hogy több helyed nem lesz tőle, csak a redundancia nő.

2017. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hogy tudnám növelni a tárhelyet ha az alap raid1-et nem szeretném bántani?

2017. márc. 27. 16:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Két nagyobb lemezzel, vagy négy kisebbel, ha megfelelően csoportosítod őket.
2017. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így van 2 jó nagy lemezem, lehetséges belőlük létrehozni még egy RAID1 tömböt mondjuk md1 néven, és mellette hibátlanul futna az alap md0 (ebbe szintén 2 van) tömb?
2017. márc. 27. 17:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Két RAID0-s tömböt párosítanál RAID1-é? Nem lehetetlen, de a RAID nem arról szól, hogy akkor nagyobb tárhelyed lesz.
2017. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Két dolgot is csinálhatsz, vagy akár hármat is :-)


1. csinálsz még egy RAID1 tömböt, és a két md eszközt egy volume group-ban LVM-mel használod. Így a teljes tárteröleted a két RAID1 tömb mérete, vagyis mondjuk 1TB-os vinyók esetén összesen 2TByte kapacitásod lesz. A hibatűrés 1 diszk, azt jelenti, hogy bármelyik diszk kiesik, még minden biztosan megmarad. Kettőt is túlél a rendszer, de csak akkor, ha az egyik az egyik RAID1-től, a másik a másikból esik ki. Erre nincs garancia.


2. A két RAID1 tömbödet RAID0-ban fűzöd össze. Tárhelyben ugyanaz, mint a fenti, csak gyorsabb IO műveleti sebességet kapsz. Hibatűrés szintén egy diszk. Kieshet kettő is, de hasonlóan az első megoldáshoz itt is "szerencsésen" kell történnie.


3. RAID5-ben használod. A teljes tárterület így 3 TByte (ha 1TB-osak a vinyók), és szintén egy diszk eshet ki a tömbből. Kettő esetén az egész kuka, mindegy melyik kettő volt az.


Sebesség kell, vagy tárhely, ez a kérdés

2017. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az biztonság az első és jelenleg a tárhely bővítés. A sebesség másodlagos. Köszönöm szépen a segítséget :)
2017. márc. 30. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!