Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Phenom II X4 955 BE lehetnek...

Eggzii kérdése:

Phenom II X4 955 BE lehetnek hibás szenzorok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy nemrég lecseréltem a Phenom II X2 550-emet, azon játék közben maximum 54-55 fokos volt a procim. A mostani 955 BE-men pedig felmegy 78-79ig minden játéknál akármi legyen az újabb,régibb, és hibásan írja az adatait, pl. alapból 3.2Ghz-es és 3.1Ghz-et ír. (phenom 2 550 3.1ghz volt) , az lenne a kérdésem még hogy meghibásodhatnak-e a szenzorok? (próbáltam úgy, hogy levettem a gépház oldalát játék közben, ugyan annyit mutat, a processzor energiagazdálkodását is lejjebb vettem szintén ugyan annyit mutat, újrapasztáztam, és nem a gyári hűtő van rajta.) ha valaki tudna segíteni megköszönném. [[játék közben nem megy fel 100%-ra a cpu használat maximum 70%!!]]


gép tulajdonságai ha számítana :


táp : HKC™ USP 3430

alaplap : Gigabyte GA-880GM-UD2H támogatja a 125Wattos CPU-t is.

videokártya : r7 250 2gb ddr3

ram : 8gb ddr3.


VÁLASZOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.



#AMD #AMD processzor #AMD Phenom II X4 955 BE
2017. ápr. 18. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Frissíts biost.
2017. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tedd fel a legújabb biost.
2017. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha pl. frissítem a BIOS-t akkor a hőfokokat normálisan fogja írni?
2017. ápr. 18. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen.
2017. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak a hűtő típusát nem írtad le, pedig az lenne a legfontosabb.
2017. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hűtőnek semmi köze a hibás adatokhoz a biosban.A kérdés az volt,hogy meghibásodhatnak e a szenzorok a cpu-ban...

Amennyiben magasak a hőfokok,de a kérdező nem tud rendesen fogalmazni,akkor sajnálom.

2017. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a hőfokokkal van gondja,akkor a számítógépház szellőzése sem lényegtelen.Egy rossz házban,hiába a jó cpu hűtő,és az újrapasztázás.Mellesleg ez már 4 magos proci, jobban melegedik.Prime 95-el nézze meg a kérdező játék alatt a hőfokokat.70 fölé nem igen kéne mennie játék alatt.Ez fölött elkezdi levenni az órajeleit,hogy ne süljön meg.


[link]

2017. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem találkoztam még szenzor hibás cpu-val. De nálam is előfordult ugyanez egy gigabyte 770 lappal ami ugyebár régebbi. Egy 555-öst cseréltem 965-re és detto ugyanazokat az adatokat közölte le cpu info-val mint a korábbi processzor.

Az f8-as BIOS-t frissitettem f10-re és csináltam egy bios resetet hogy biztos ami biztos és minden helyreállt az új cpu-t ismerte fel és állította be a paramétereit. Többek között az 1.4 voltot is 1.45-re.

2017. ápr. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!