Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az Intel...

Mi a különbség az Intel processzorok generációi között?

Figyelt kérdés

Nézegetem az Intel procikat, és pl. egy 6500 ugyanannyiba kerül mint egy 7500. De a teszteket szinte ugyanannyi FPS-t produkál a kettő. De még egy i5 4430 is árban annyi, mint a 7500.


Nem nagyon értem a dolgot, melyiket éri megvenni a sok generáció közül? valahogy az árakat nem tudom hova tenni, a 7500 akkor az egy tré proci, hogy egy 3 generációval lejjebb lévő még mindig árban ugyanott van?


Hogy kell értelmezni ezt az egész generáció, árak, K, T dolgot.


Köszönöm a fejtágítást! :)



2017. ápr. 20. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:

K-val jelölik a szorzózármentes (tuningolható) CPU-ket, T-vel az alacsonyabb teljesítményű, kevesebb hőt termelő modelleket.

Újonnan mindig célszerű a legújabb generációt venni, a régebbiek általában túlárazottak, a beragadt készletet árusítják, és reménykednek benne, hogy valami balek elviszi (bár Lecnél azért lehet időnként kapni korrekt áron 6. genest, de attól régebbit már ott sem éri meg). Ha már megvan egy régebbi foglalatú lapod, akkor inkább használtan vegyél hozzá CPU-t.

2017. ápr. 21. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!