Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A merevlemez miatt lassú a...

A merevlemez miatt lassú a laptopom?

Figyelt kérdés

6-7 éves Asus K53SD laptop:

- Intel Core i3-2330M

- 8 GB RAM

- GeForce 610M 2GB

- 500 GB Barracuda

- Windows 10 Education 64-bit

- fast startup bekapcsolva


Panaszok:

- viszonylag lassú bootolás (átl. 50-60 mp) és kikapcsolás (átl. 1 perc)

- a programok elsőre nagyon lassan indulnak (50-80 mp, amíg a Chrome betölt 1 fület a 6-ból)

- kevesebb FPS játék közben, mint régebb

- jobban jár a ventillátor, mint kéne (a merevlemez-meghajtó és a proci nem szokott kínlódni, nemrég volt kiporolva és újrakenve)


Próbálozások:

- SpeedFan, Hard Disk Sentinel (jó eredmények)

- procifigyelők (néhány szerint túl meleg, néhány szerint nem túl meleg)

- BIOS-frissítés

- advanced startup

- hibakeresések

- kiporolás otthon, proci újrazselézése szerelőnél

- ESET NOD32 (krekkelt) gyors szken

- Bitdefender Total Security 2017 (vásárolt) teljes szken (kb. 230 GB, 16 óra)

- Windows Defender teljes (kb. 230 GB, 15 óra) és startup szken

- betettem a meghajtót egy Haswell i3-as Asus laptopba, kb ugyanúgy ment

- újraállítás (a teljes meghajtót)


Élete:

Pár évig hűtőpad nélkül játszodtam rajta (néha napi 7-8 órát is) és 15-20 éjszakán át torrenteztem.

Másfél éve, mikor még 8.1-es Windowst használtam, a beépített PDF-olvasó lefagyott, a kurzor vibrált és a laptop folytonosan rövid sípoló hangokat adott, amíg gombbal ki nem kapcsoltam.

Ha jól emlékszem, attól a naptól kezdve jelentkeztek a problémák és azóta folyamatosan fennállnak, újraállítások után is (kb fél éve voltam újrazseléztetni, azóta nem zúg éppen annyira).


A merevlemez átrakásával kizártam a lehetőséget, hogy az operációs rendszer tehet róluk, az újraállításokkal pedig valószínűvé vált, hogy a merevlemez-meghajtó a főkolompos, de akkor nem értem, hogy az eredmények miért jók és a Skyrim (az etalonom, de a többi is gyengébben megy) régen miért ment bármikor stabil 30 FPS-sel, most meg friss Windows-szal, ugyanazokkal a beállításokkal és modok nélkül 18 és 25 között ugrál.



Most nem tudom, hogy elég-e egy új meghajtó (WD Black, NEM SSD), vagy vehetek már új laptopot.



2017. ápr. 26. 17:34
 1/3 anonim válasza:
Szerintem a 6-7 év alatt, eléggé beporosodott. Vidd el egy szervízbe ahol megcsinálják 5-6 ezerért. Valószínűleg ez a baja, nekem is hasonló volt és HDD csere nem javított a helyzeten.
2017. ápr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

notebookok átlagos életideje 5 év (főleg az olcsó kategóriásoké, a drágák kicsit tovább húzzák).


Porpucolás, processzorhűtőn lévő paszta csere, illetve egy SSD beszerelése (ez általában elég sokat dob rajta).

2017. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"2" reagálva......

Jó lenne ha egy Notebook életideje 5 év lenne, még az üzleti szériás Dell,HP notik esetében is igaz hogy 3 év napi intenzív használat után minden nap ajándék amit megy.

Egy noti HDD nagyon vissza tudja fogni egy gép teljesítményét, főleg akkor ha kevés a ram és virtulis tárat kell futtatnia.

A merevlemezt érdemes HDD Sentinellel ellenőrizni, simán lehet hogy már nem 100% a kondiciója.

2017. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!