Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 80-90 fokos a processzor...

80-90 fokos a processzor hőmérsékletem, újrapasztázás segít vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most lettem figyelmes rá, hogy (i3-4170 3,7Ghz) 80-90 fokos a processzor hőmérsékletem alapjáraton rögtön bekapcsolás után, ha újrapasztázom az megoldja? Jelenleg gyári paszta van rajta, és gyári intel hűtő, most volt 1 éves a proci, windows10-em van, a cpu kihasználtság 5-6%

A ház szellőzéséről annyit tudok mondani, hogy ha terhelem a gépet, akkor hátul fújja ki a meleg levegőt, majd ha pihentetem pár pillanat alatt hideg levegőt fúj ki...

A cpu fan 2066 és 2081RPM között mozog az AIDA szerint.

Biosban, majd AIDA64-el mértem meg a hőfokot!


Kép, az AIDA méréseiről:

[link]



2017. máj. 1. 22:09
 1/8 anonim válasza:
41%
Valamennyit biztos, átlagosan 2-3 havonta érdemes újrapasztázni a procit.
2017. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez borzasztóan magas, rögtön bekapcsolás után!

2 dolog lehetséges szerintem:

-1. Nem jól raktad fel a hűtőt?

-2. Nem jó a szenzor...

A paszta segíthet rajta, de még a száraz gyári paszta is vezet azért hőt, főleg mivel nincsen terhelés alatt a cpu, annyira meg nem lehet száraz, esetleg le is kapcsolna a gép, terhelés alatt hogyan változik az érték?

2017. máj. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Le merném fogadni, hogy a szenzor romlott el. Alapjáraton, ha jól illeszkedik a hűtő, és ott a paszta, bármilyen olcsó is legyen, fizikai képtelenség ez a hőmérséklet.
2017. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hominida ***** válasza:
Ha a hűtő forró, akkor jól hűt, és a pasztázás nem segít. Ekkor vagy a hőérzékelő, vagy a proci terheltségének az értéke lehet valahogy hibás. Ha a hűtőborda nem elég forró, akkor nem vezeti el a hőt, valószínűleg elmozdult. Ekkor valóban szedd le, és tedd rendbe.
2017. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen szerintem is kritikus az érték, ezért is aggódok, leszedtem a hűtőt majd visszaraktam, szerintem rendben volt rászerelve, addig pihent a gép, amíg a műveletet elvégeztem meg ráhagytam még egy kis időt, nagyjából 20 percet, bekapcsoltam a gépet egyből bios, alapjáraton bekapcsolás után a bios 45fokot mutatott, kezdtem megörülni, ekkor lépésben másodperc/fok alapon felszökött 91-re és itt megállt, jelenleg már az AIDA is 89-92 fok között ugrál....

Az az érzésem, hogy megy vissza gariba a pcx-nek, mert szerintem se segítene annyit, ha holnap újrapasztáznám, azért ezek nagyon magas értékek, ha meg a szenzor ment tönkre akkor elvégre hibás :D

Megnéztem, hogy a proci maga mennyire forró, hát melegnek meleg, de én esélyesnek tartom, hogy ez nem közel 100 fok érintésre....Ha bekapcsolom az értesítést biosban, akkor a speaker visít mint a fene...A jelenlegi paszta már elég tréül néz ki rajta...

2017. máj. 1. 23:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Legjobb tudomásom szerint az Intel Haswellnek nem kéne ilyen forrófejűnek lennie amúgy sem, még a gyári hűtővel sem, javítson ki valaki ha tévednék, az eddigi válaszokat mindenkinek köszönöm, ment a "zőőőőd" :D
2017. máj. 1. 23:30
 7/8 A kérdező kommentje:

AIDA64 Extreme-el ezt mértem....Sanszos a szenzor hiba?

[link]

2017. máj. 2. 00:32
 8/8 Hominida ***** válasza:
Sanszos. Azt esetleg még megnézheted, hogy ha megterheled a procit valami kemény munkával, akkor elkezd-e nőni a hőmérséklet. Ha nem, akkor én már biztos lennék a szenzorhibában. Egyébként a szenzorhiba lehet az alaplapon és a prociban is, vagyis a kettőt együtt kell bevizsgálni.
2017. máj. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!