Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hővezető pasztánál azt írják...

Hővezető pasztánál azt írják a leírásban hogy Hővezetési tényező:> 4 W/m-K Hőállóság: 18, ez mégis mit jelent és mennyire számít jónak?

Figyelt kérdés

kinéztem edigitálon egy pasztát, de nem tudom mit jelentenek ezek az adatok, és hogy mennyire jó az az érték amit fentebb leírtam. Ezt néztem ki:


[link]



2017. máj. 19. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Normál, alap szint. A komolyabbak 8 körül mennek, 12 vagy felette meg a combos tuningnak.

Ha nincs húzva processzor, teljesen jó az a W/mK, ha a két felület közt levegő maradna annak olyan 0.02 körül van a hővezetése, szóval ahhoz képest mindenképp jobb.


A hőállóság (a viszkozitást is figyelembe véve) azt mutatja, hogy milyen hamar szárad ki. Ezt a fajta pasztát 2-3 évente nem árt cserélni/újrakenni.


Teszem hozzá 3 grammért ilyen hővezetéssel elég soknak tűnik nekem (még ha jó a viszkozitása, akkor is).

[link]

Ugyan ezért az árért ez valamivel jobb, de ha nem húzod a procit meg rendesen szellőzik a gépház, akkor mindegy.

2017. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát húzni nem húzom mert notebookhoz kellene. ( HP630 A1F59ES-hez)


meg ezt néztem még: [link]


Ez rosszabb vagy jobb az általam fent linkelttől?

2017. máj. 19. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
zsírt ne, inkább pasztát.
2017. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy fontos tanulság. Nagyon sok terméknél szart nem érnek az adatok. A gyártó a hasára üt aztán mehet a piacra. Nem ez alapján kell vásárolni. A processzorok közt se az órajel a mérvadó hanem millió más dolog.


Arctic mx4 et ajánlok. Tesztekben előkelő helyen végez, hasonló árban van, és népszerű. Teszteket kell nézni az a mérvadó. Nem az adatok mert azok hazudnak.

2017. máj. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

MX4 se rossz, mivel nem tuningolsz az is teljesen jó (bár elég vicces hogy néhol az MX2 verzió, ami elvileg régebbi jobban adja át a hőt mint az mx4 és elég szépen látszik a hőfokoknál).

2017. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!