Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A processzor húzásától lehet...

A processzor húzásától lehet baja a tápegységnek? Durrant a tápegység. Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Hali.

1-2 hete a szívbaj jött rám, amikor szétdurrant a számítógép tápegysége használat közben. Egy 450-es akyga tápról van szó, kb 1 hónapos. Egyedül a processzor volt húzva, ami egy Q6600-as, és 333-ra volt emelve az FSB száma. Kicseréltem a tápot, és vissza tettem a gyárira az FSB számot, tehát a proci így most nincs húzva. Kérdésem, hogy durranhatott a táp a tuning miatt? Mert ha nem, szeretném visszarakni a tuningot, mert lényegesen jobb úgy a processzor.



2017. máj. 19. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Én nagyobb tápot raktam vna bele mint az előző, biztonság kedvéért, de elméletileg nem kellett vna emiatt tönkremennie.
2017. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Üdv

Az Akyga az egyik leggagyibb, hulladék minőségű táp, nem csoda, hogy eldurrant. Igazándiból még nagy szerencséd is van, hogy mást nem károsított a számítógépedben.

Az, hogy húzhatod-e attól függ, hogy milyen tápot vettél... egy normális táp nem durrant volna el.

Na szóval milyen tápra cseréltél?

2017. máj. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Azt még hozzátenném..., hogy kérdezted, hogy"processzor húzásától lehet baja a tápegységnek"?

Egy normális tápnak nem lehet baja ilyentől, DE egy gagyi táptól a géped szinte összes hardverének lehet baja...

2017. máj. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%

Akyga a japánoknál a mennydörgés, villámok, tűz, anyagi veszteség és balszerencse istene.


Szóval igen, kinyírhatja.

2017. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 MGéza ***** válasza:
Ha tuningra aránylag olcsó és megbízható alternatívát keresel kérdező, akkor érdemes harveraprón körülnézni, Corsair VX szokott elég gyakran felbukkanni 10000 körül-alatt, az már elég stabil hozzá. Mondjuk egy kisebb FSB-s húzás akár egy normálisabb minőségű, belépő szintű táppal is meg lehet csinálni, FSP APN, vagy ilyesmi szintűvel.
2017. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akyga táp mellett ne csodálkozz, hogy szétmegy a gép. Igazából oltári angy mázlid volt, hogy a többi alkatrészt nem vitte magával, csak saját magát. Még hasznot is hajtott, mert így legalább lecseréled.
2017. máj. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MGéza ***** válasza:
100%
#1: Ez egy olyan megoldás, ami az abszolút amatőrizmusodat tükrözi a témában, kérdés hogy akkor minek adsz tanácsot? Nem a watt szám a legfontosabb, hanem a tápegység minősége! Húzáshoz nem állunk neki Akyga szintű tápegységgel még akkor sem, ha 600W a névleges teljesítménye, mert lehet hogy terhelés alatt elmászkálnak szabványon kívülre a feszültségek, aminek lefagyás, egyéb anomáliák lesznek a tünetei rövid távon, hosszabbon meg a gép károsodása. Rossz esetben akármikor, akár 1-2 hét alatt megadja magát az egyik remek minőségű kondenzátor, elszáll a feszszabályozás, a gagyi tápba belehazudott védelmek meg nem fogják megvédeni a gépet.
2017. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mivel a gép napi használatban van, és kellett (no meg nem volt pénzem) ezért egy itthon lévő 500-as M-tech tápot raktam a gépbe. Sose akartam kiadni sok pénzt egy tápra, de úgy látszik Isten próbál jeleket küldeni, hogy ideje lenne. :D Ha lesz pénzem beruházok egy cooler masterre, vagy egy FSP-re. Köszönöm a válaszokat. És a 4-es azzal a hasonlattal megnevettetett. :)
2017. máj. 19. 21:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Az M-Tech is egy hulladék, amellett semmiképp se húzd a procit!

Nem feltétlen a márka számít, mert FPS-ben is vannak kevésbé minőségi tápok.

A videokártyádat nem tudjuk hogy milyen, de szerintem egy minőségi 400W-os elég lehet OC mellett is.

PL:

be quiet! Pure Power 10 400W

Későbbiekben se lenne vele gond, egy gtx 1070-et gond nélkül el kell bírnia, de szerintem akár egy 1080-at is.


Amúgy ha majd lesz pénzed minőségi tápra csak fogd meg egymás után a két tápot... Meg fogsz lepődni, legalább kétszer nehezebb lesz a 400w-os minőségi táp a gagyi 450-500-as után... akkor gondolod, hogy mennyivel silányabb minőségű anyagokat használnak és mennyi védelem nincs belerakva...

2017. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
GTX 750-em van. Sima, nem a Ti.
2017. máj. 20. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!