Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet még fx8350 processzorra...

Lehet még fx8350 processzorra életképes gépet építeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pusztán elméleti szinten mozgat a téma, hogy erre a processzorra lehet e olyan configot ráépíteni, ami középkategóriásnak mondható, de a legtöbb játékot elviszi 60fps-el? Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem éri meg, és teljesítményben, még a g4560 is közel azonos szinten van, sokkal olcsóbban, de ha nektek erre a procire kellene gépet építeni, hogyan raknátok össze? Főleg a proci hűtő érdekel :D
2017. máj. 21. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Használtam,de megbántam!Most egy i7-4790k muzsikál a gépemben!Azt hittem többet fog tudni,de sok játéknál előjött a hátránya!Melegedett,mint a büdös***** ezért vettem rá egy 25k-s hűtőt,de ez nem volt megoldás a gyenge teljesítményre!Witcher 3,crysis 3 meg egyéb játékoknál alulteljesített,nem értettem,hogy miért melegszik ennyire,amikor alig produkált fps-t!Én nem építenék erre,zen processzorokat próbáld!Igaz drágább,de legalább az már "minőségi" amd!
2017. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minimum valami Thermalright Macho vagy hasonló szintű hűtést raknék rá, alá meg valami komoly VRM-mel/VRM hűtéssel ellátott 970/990 chipsetes lapot, aztán mehet a tuning a végsőkig.

Szégyen, hogy azonos órajelen az i7 860-am is lepipálja. Battlefield 1-ben amíg az i7-em tartja a 60 feletti FPS-t, pl. az FX 8350 ott szenved 40-50-nel...

2017. máj. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat srácok, gondoltam, hogy hasonló válaszok fognak születni. Nekem egy g4560-am van egy rx470 társaságában, 8 gb rammal, és a b1f eddig konkrétan még 60 fps alá nem igazán esett, a fx8350 csak elméleti szinten érdekelt volna, mert szoktam összerakni szabadidőmben configokat, semmilyen célja sincs, csak saját magam szórakoztatása, és néha régebbi alkatrészekben gondolkozok, hogy mi az amivel még egész jó eredményeket lehetne, akár a mai játékokban is elérni. Őszintén én nem gondoltam, hogy ennyire "gyenge" ez a fx8350 mégis csak 8 mag, és nem is kevés mhz-en muzsikál..... persze a 8 mag, meg az mhz, még nem feltétlen árul el sok mindent a prociról, azt tudom.
2017. máj. 21. 23:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj ki egy 64 fős operations/conquest módot. Ahol megy az aprítás, ott garantálom, hogy megcsuklik a kis Pentium. Tapasztalat, ezért is cseréltem le (részben). Persze ez már csak mondhatni szőrszálhasogatás, árához képest bőven jó processzor, de hát megvannak a határai.
2017. máj. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Áhh, ne hogy azt hidd, hogy illúzióim vannak a 17 eft-s processzorommal kapcsolatosan, van bőven, amiben már most sem tud elbánni ,sőt régebbi főleg sok npc-t megjelenítő játékokban is rendszerint fps droppom van, de a két mag miatt, nem is igazán számítottam többre. Ami viszont pozitívum, hogy árához képest, amivel én leginkább játszok, egy darksouls3-at is full hd, max settings mellett, átlag 55-60 fps-sel elvisz, pár olyan terület van, ahol komolyabb fps droppok vannak 40-50 fps egy adott szakaszon, de azért egész jól elbánik a játékokkal, akár az újabbakkal is. Persze, idővel majd szeretnék egy komolyabb i7-re beruházni.
2017. máj. 22. 00:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell rá komoly hűtő, a közhiedelemmel ellentétben nem kötelező szarrá tuningolni. 4.4 és 4.7ghz között nincs számottevő különbség se játék se munka alatt, cserébe 20-22 fokkal melegebb, nyilvánvalóan borzalmas arány, csak azért mert a proci bírja nem kell erőltetni. Egy evo212 szintű hűtővel használtam az enyémet jó 3 évig, 50 fok fölé nem ment soha(4.5 nél már 63 fokig ment, felette meg már nem is néztem).


8350 sosem érte meg igazán, sokkal olcsóbban van 8300, gyári 8350 órajelére több mint valószínű hogy fel lehet húzni(akár egy jobb 760g chipsetes lapban is, még 970 sem kötelező, 990 pláne nem), evo\hasonló hűtő, 16gb ram és egy normális kártya(470 vagy erősebb) aztán mindennel elboldogul. Minimum fps időről időre leesik, de így is minimum kétszer olyan gyorsan futna minden mint konzolon.


Aki meg 25 ezerért vesz egy 40 ezres procihoz hűtőt az meg is érdemli, el tudom képzelni milyen arányos lehetett a vas többi része.

2017. máj. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Trevor. ***** válasza:
Nem éri meg. Ennélfogva nem is erőltetném, még elméletben sem, mert nem lenne értelme.
2017. máj. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!