Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak 55-60 fps a fifa...

Miért csak 55-60 fps a fifa 17? Ma vettem egy rx460 tipusú vgat mai jatekokhoz. De észrevettem hogy ha low settings ha high akkor is 55-60 fpsel megy a fifa és kicsit úgy érzem, hogy lagol. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy a proci miatt van csak 55-60fpsem? (Amd a8 7600) tipusú procim van. Proci baja is lehet? Tudom az is közre játszhat de egy fix 60 jó lenne.. Egyébként ha feltolom a cpu órajelét mondjuk 3,1ghzról 3,7ghzra talán jobban teljesitene játékban? Meg már volt olyan velem,hogy játszottam és befagyott az egész játék és csak ujrainditás után volt jó. (eddig 1x volt ilyen). Kicsit aggódom,hogy a proci nem tudja kihajtani.

2017. máj. 23. 21:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
mert telhetetlen vagy
2017. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Amarok Tonrar ***** válasza:
Szóval szerinted egy focis játéknál nem bőven elég 60 FPS?
2017. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
a gép teljesítménye egy rendszer teljesítménye, ami mindig annyi lesz, mint a feladathoz szükséges legszűkebb keresztmetszet. Lehet túl kevés, túl lassú memória is pl.
2017. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Általában ha high-on és lowon is közel ugyan annyi FPS-ed szokott lenni, akkor valószínűleg a processzor a kevés, na meg a VGA-nak bírnia kéne.

Húzd egy picit a procit, szerintem ha 3,1-en 55FPS-ed van, akkor már 3,5 Ghz-en is meg lenne a fix. 60.

2017. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi pozitiv/negativ válaszokat.. Nem vagyok telhetetlen csak választanom kellett,hogy vagy alaplapi videókártya+veszek procit vagy marad a proci+vgat veszek bele. De ha kicsit hosszútávra tervezek veszek egy "jobbat".. Egyébként csak fifához kell. Elég nekem a fix 60 csak ez a baj hogy nem fix 60 hanem néha le megy 55re és kicsit lag érzésem van e téren.. Még annyit kérdeznék,hogy hol kell felhuzni a procit? biosba? mert nem nagyon csinaltam még ilyet
2017. máj. 23. 21:38
 6/21 anonim ***** válasza:

BIOS-ban lehet, vagy letöltöd az AMD Overdrive nevű programot ami direkt AMD procikhoz van.

Feszültséget ne emelj!!!

A Programban a "Clock/Voltage fülnél kell tuningolni.


Ha van "turbo core control", akkor azt kapcsold ki (enabled turbo core-ról leveszed a pipát). (Az említett programban is ki lehet, vagy akár BIOS-ban).

A programot azért ajánlom, mert nem kell hozzá újraindítanod a gépet, hogy teszteld a procit, hanem egyből állítja az órajelet.


CPU Core 0 Multipler-t állítod. És fent látod, a "target speed"-nél, hogy ha emeled a szorzót, akkor hány MHz-en fog üzemelni a processzor. 3100Mhz-nél szerintem húzhatod a szorzót úgy, hogy +200Mhz-el egyből... Majd futtass egy "Stability Test"-et.. mindent bepipálsz majd Start. Vársz vagy 5 percet, ha nem fagy ki, stabil a rendszer, rámész hogy "Stop" örülsz. Közben a "CPU Status" fülön tudod nézni, hogy hány fokot melegedhet még a processzor a maximális megengedett hőmérsékletig.


Na és ezentúl 100-200 Mhz-et emelsz, majd futtatod a stabilitás tesztet. Addig emeled fokozatosan az órajelet, míg a rendszer stabil vagy nem kapsz kékhalált (ekkor ne ijedj meg, ez normális).

Ha már letesztelted, hogy milyen órajelen stabil, akkor BIOS-ban is beállíthatod, hogy újraindítás után is megtartsa a beállítást.


A lényeg:

Egyszerre ne húzz rajta sokat tesztelés nélkül.

A feszültséget ne emeld csak ha értesz hozzá!

A megengedett hőmérsékletet ne lépje át tesztelés közben!


Nagy vonalakban ennyi, remélem, hogy segített valamennyit.


UI:

Milyen tápegységed van? Processzor órajel emelés mellett, növekszik a fogyasztás, így a noname gagyi tápok mellett erősen nem ajánlott húzni, mert nem biztos, hogy bírják a plusz terhelést.

2017. máj. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Akkor inkább ne most kezd el.
2017. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

6. voltam.

Azt még kifelejtettem, hogy érvényesüljön a szorzó emelés (CPU Core 0 Multiplier), utána rá kell menned az "Apply"-ra, hogy elfogadja a beállításokat. Ekkor a Current Speednél látni is fogod, hogy Hány Mhz-re van húzva.

2017. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! atx 420w e1 psu
2017. máj. 23. 22:11
 10/21 anonim ***** válasza:

Milyen típus, az nagyon nem mindegy. Nem elég, hogy 420W-os. Kellene minimum a gyártó, de pontos típus jobb lenne.

De van egy olyan érzésem, hogy Akyga Basic 420w (vagy hasonló szintű hulladék), bár ne legyen igazam, de ha ilyen szintű táp, akkor nem túl jó ötlet húzni, mert nagyon megbízhatatlan, gyenge minőségű tápok. Igazándiból magát a gépet se jó használni ilyen tápokkal, mert veszélyesek a PC-re.

2017. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!