Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi hifi hangfalait erősítőre...

Régi hifi hangfalait erősítőre, onnan pedig PC-re kötni lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy JVC MX-J55R típusú hifim, talán 1998-ban vásároltam. Csak távirányítóról tudom már kezelni, mert megbolondult a technika, a gombok össze-vissza működnek, a panel nem fordul ki stb. Egyébként is csak AUX-ként használom PC-n, viszont a hangfalak tökéletesen szólnak. 2db 6ohm-os 120W-os hangfalról van szó, mindegyik hátuljából két eres piros-fekete kábel megy, amit blankolva kell becsiptetni a hifibe. A hifitől meg szeretnék válni, mert nagy helyet foglal és már rossz. Lehetséges-e a két hangfalat keverőerősítőre rákötni és azt pedig a PC-re? Nekem csak valami nagyon egyszerű kellene, ami kis helyet foglal és azzal ki-be kapcsolom, hangosítom, ennyi. Megoldható ez?

2017. máj. 28. 19:27
 1/8 Szirty ***** válasza:

Hangszórókat csak végerősítőre (végfokozat, teljesítmény fokozat) lehet kötni.

A keverőkben szerintem ilyen nincs. De ha van akkor rákötheted ha megfelelő az erősítő kimeneti impedanciája a hangszóróhoz.

2017. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Létezik keverőerősítő, használhatod is erre a célra. Arra kell számítanod, ezek hangminősége nem túl jó. Főleg rendezvényekhez, azon belül diplomaosztó-szoboravatás-díjátadás vonalhoz készülnek. Méretük sem kicsi, többségük ráadásul mono.

Egy használt integrált erősítővel jobban járnál.

2017. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

vannak stereo keverő erősítők.

de amit én javasolnék. Egy hifi erősítő.

Abba bepattintod a hangfalakat, rátolod a pc-tés kész.

kell egy jack rca kábel, és annyi

2017. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ahogy nézem nekem ezt így mindenhogy drága lenne összehozni. Szerintem maradok a jelenlegi felállásnál, aztán ha már semmi nem működik, akkor cserélek. Megy a zöld.
2017. máj. 29. 11:26
 5/8 anonim ***** válasza:
egy hifi erősítőt kpsz 10 körül már
2017. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudnál linkelni egyet? Köszi
2017. máj. 31. 00:55
 7/8 anonim ***** válasza:

nem 10 de olcsón kapsz

pl.: [link]

2017. jún. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. jún. 1. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!